Nasze social media

Inne

Gran Turismo Polonia 2020 w zupełnie nowym formacie

Organizatorzy Gran Turismo Polonia ogłosili właśnie plany dotyczące przyszłorocznego wydarzenia w Polsce. Event tym razem odbędzie się aż w czterech miastach.

Opublikowano

w dniu

Fot. Dominik Bytner

Zapowiedź na Facebooku ze zdjęciem Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie była intrygująca, ale ostateczne rozwiązanie przeszło nasze wszelkie domysły. Niesamowite supersamochody uczestników Gran Turismo Polonia będzie można bowiem spotkać  nie tylko w Poznaniu, lecz także we Wrocławiu, Krakowie i Warszawie. A w zasadzie to w jeszcze większej ilości miast, ale po kolei.

Wydarzenie potrwa 7 dni i zostało ponownie ograniczone do 128 samochodów. Cała zabawa rozpocznie się 25 czerwca we Wrocławiu, a uczestników będzie można spotkać w Hotelu Monopol. Dzień później karawana wyruszy do Krakowa, gdzie zamelduje się w Hotelu Sheraton, Ale, ale! Po drodze uczestnicy zatrzymają się na rynku w Opolu, a także w Ferrari Katowice. 

W sobotę 27 czerwca wycieczka ruszy do Warszawy po drodze zahaczając o rynek w Radomiu. Samochody będzie można spotkać w okolicach Hotelu Europejskiego. W niedzielę 28 czerwca uczestnicy pojadą w końcu do miejsca docelowego – Hotelu Andersia w Poznaniu. Jadący tego dnia autostradą A2 w kierunku Poznania mogą się nieźle zdziwić widząc ponad setkę samochodów wartych fortunę!

Cała podróż daje więc postoje w siedmiu polskich miastach. Nie zdziwcie się więc widokiem tankujących w jednym momencie kilku Ferrari i Porsche, jeśli mieszkacie przy jednej z tras pomiędzy tymi miastami. 

To niezwykła odmiana w porównaniu z możliwością spotkania samochodów wyłącznie w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski Gran Turismo Polonia zagości na dwa, a nie jak zwykle bywało, na trzy dni. Organizatorzy nie ogłosili jeszcze czy jeden z tych dni będzie otwarty dla publiczności, ale biorąc pod uwagę że to poniedziałek i wtorek, jakakolwiek decyzja by nie zapadła, tym razem tłumu gapiów z pewnością nie będzie. 

Co jednak najciekawsze, w komunikacie organizatorów możemy przeczytać, że kończąca się w Poznaniu trasa Gran Turismo Polonia co roku będzie obejmowała inne polskie miasta. Jeśli więc mieszkacie w Toruniu czy Gdańsku jest całkiem prawdopodobne, że wkrótce i tam zawita karawana GTP.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama