Connect with us

Gran Turismo Polonia 2020 odbędzie się w nowym terminie. Kiedy i gdzie?

Po problemach związanych z pandemią koronawirusa nie było wiadomo, czy tegoroczne Gran Turismo Polonia w ogóle się odbędzie. W związku ze znoszeniem obostrzeń, organizatorzy zdecydowali się jednak zorganizować wydarzenie w sierpniu w zmienionej formie.

Opublikowano

w dniu

Gran Turismo Polonia 2020 2019
Fot. Dominik Bytner

Plany na ten rok były inne

Przypomnijmy, że Gran Turismo Polonia 2020 miało być wyjątkowe. Podczas gdy wszystkie poprzednie edycje wydarzenia odbywały się tylko w Poznaniu, tegoroczna miała mieć miejsce aż w czterech miastach. Plan zakładał bowiem, że supersamochody uczestników Gran Turismo Polonia będzie można spotkać nie tylko w Poznaniu, lecz także we Wrocławiu, Krakowie i Warszawie.

ZOBACZ TAKŻE
Gran Turismo Polonia 2020 w zupełnie nowym formacie

W zasadzie to można by nawet pisać o większej liczbie miast, bo tegoroczna edycja miała być pierwotnie mocno objazdowa. Poza wspomnianymi miastami zaplanowano także krótsze przystanki w Opolu, Ferrari Katowice czy Radomiu. Wydarzenie w tej formie nie dojdzie do skutku, ale podejrzewamy, że formuła objazdowego GTP powróci w 2021 roku, kiedy sytuacja na całym świecie powinna się nieco uspokoić. To jednak zupełnie inna historia.

Gran Turismo Polonia w 2020 w nowej, skróconej formie

Tegoroczne wydarzenie w nowej formie i terminie będzie miało pięć, a nie siedem dni. Rozpocznie się ono 15 sierpnia w Warszawie, skąd uczestnicy wyjadą dzień później do Poznania. Warszawiacy na niedzielnym spacerze z rodziną będą mieli więc okazję zobaczyć przejazd ponad 100 niesamowitych supersamochodów, co samo w sobie wydaje się być spektakularnym wydarzeniem. 

ZOBACZ TAKŻE
Organizator Gran Turismo Polonia ustanowił rekord Nürburgringu... Tuk-Tukiem

Dwa kolejne dni, a więc 17 i 18 sierpnia, uczestnicy spędzą właśnie w stolicy Wielkopolski. Podobnie jak w ostatnich latach, niezwykłe pojazdy będzie można zobaczyć w okolicach Hotelu Andersia, gdzie będą stacjonować uczestnicy wydarzenia.

Gran Turismo Polonia zagości na Torze Poznań na dwa, a nie jak zwykle bywało, na trzy dni. Organizatorzy nie ogłosili jeszcze czy jeden z tych dni będzie otwarty dla publiczności, ale biorąc pod uwagę że to poniedziałek i wtorek, jakakolwiek decyzja by nie zapadła, tym razem tłumu gapiów z pewnością nie będzie. Drugiego dnia odbędzie się także impreza pożegnalna, a uczestnicy wyjadą z Poznania 19 sierpnia.

Nie ma jeszcze żadnej listy uczestników, więc nie wiadomo jakie samochody pojawią się tym razem na torze w Poznaniu. Jak co roku z pewnością będzie jednak na co popatrzeć.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama