Nasze profile w mediach społecznościowych

Motorsport

Alfa Romeo Sauber ujawnił wygląd nowego bolidu – C37

Zespół Alfa Romeo Sauber pokazał swój bolid na zbliżający się sezon 2018. Szwajcarska ekipa liczy na lepsze wyniki niż w poprzednich latach.

Opublikowano

w dniu

C37 wygląda inaczej niż C36 z ubiegłego roku – z jednej strony wynika to z nowych przepisów technicznych, a z drugiej strony ze względu na nowe techniczne podejście zespołu. – Znacząco zmieniła się koncepcja aerodynamiczna, C37 ma kilka nowych funkcji w porównaniu do swojego poprzednika – powiedział Jörg Zander, dyrektor techniczny zespołu.

Na pierwszy rzut oka znaczącą zmianą poza wymaganymi przepisami systemem halo oraz uciętą „płetwą rekina” jest przednie skrzydło, którego „nos” różni się od ubiegłorocznego.

Z niecierpliwością czekam na sezon 2018. W ciągu ostatnich kilku miesięcy włożyliśmy wiele wysiłku i ciężkiej pracy w C37 i fantastycznie jest dziś go pokazać. Jestem przekonany, że Marcus i Charles tworzą idealny skład zespołu, z których jeden jest doświadczonym kierowcą, a drugi obiecującym debiutantem. Marcus wchodzi z nami w swój czwarty sezon. Jest cenną częścią zespołu i korzystamy z jego doświadczenia i precyzyjnych informacji technicznych. Jeśli chodzi o Charlesa, udowodnił on swój talent w poprzednich kategoriach i zasługuje na to, aby znaleźć się w tym sezonie w Formule 1 – powiedział przy okazji prezentacji bolidu Frederic Vasseur, szef zespołu.

Nasz cel na ten sezon jest jasny: musimy nadrobić zaległości i dalej poprawiać nasze wyniki w trakcie sezonu. Włożyliśmy dużo energii i zaangażowania w rozwój C37. Chcę podziękować naszym partnerom i fanom za ciągłe wsparcie. Powrót Alfa Romeo do Formuły 1 stanowi kolejny kamień milowy w historii zespołu i jestem dumny, że tak historyczna marka wybrała właśnie nas – dodał Vasseur.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama