Czego szukasz?

Formuła 1

Ferrari na każdym podium w 2021 roku. Wino musujące zamiast szampana

Ferrari Trento zostało oficjalnym winem musującym wyścigów Formuły 1. W roli podiumowego trunku zastąpi szampana Moët et Chandon.

ferrari trento formula 1
Fot. F1

Nowy napój podczas dekoracji najlepszych kierowców. Wino Ferrari na podium

Formuła 1 podpisała 3-letnią umowę z producentem wina musującego Ferrari Trento. W komunikacie wyraźnie zaznaczono, że napój będzie częścią dekoracji najlepszych kierowców na podium po wyścigu. 

W informacji podano, że F1 ​​wybrała Ferrari Trento na swojego partnera w zakresie napojów, nie tylko dlatego, że jest to jeden z najczęściej nagradzanych producentów win musujących, ale także w uznaniu dla jego „długiej i szanowanej historii”.

ZOBACZ TAKŻE
Kierowcy rezerwowi F1 2021. Omawiamy wszystkie zespoły i kierowców

Ferrari Trento to rodzinna winiarnia

Producent tego wina musującego to włoska rodzinna winiarnia z siedzibą w Trentino we włoskich Alpach, która produkuje luksusowe wina z regionu Trentodoc od ponad wieku. Poza tym promuje kulturę odpowiedzialnego picia, która jest częścią włoskiej sztuki życia.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, mogąc ogłosić partnerstwo z Formułą 1. Jest ono dla nas zarówno osiągnięciem, jak i punktem wyjścia” – powiedział prezes i dyrektor generalny Ferrari Trento, Matteo Lunelli.

„To osiągnięcie, ponieważ świadczy o renomie i atrakcyjności, jaką nasze wina cieszą się na całym świecie. Wszystko dzięki naszemu zespołowi, który pracuje niestrudzenie na wszystkich płaszczyznach. To punkt wyjścia, bo dopiero zaczynamy tę niezwykłą przygodę, która pozwoli nam przenieść włoską sztukę życia na świat Formuły 1. Postanowiliśmy rozpocząć ten projekt nawet w tym złożonym czasie, którego świat obecnie doświadcza, ponieważ mocno wierzymy w przyszłość Ferrari Trento” – dodał Lunelli.

ZOBACZ TAKŻE
Szefowie zespołów F1 2021. Przedstawiamy kluczowe postacie w padoku

„Synonim włoskiej doskonałości”

Stefano Domenicali, prezes i dyrektor generalny Formuły 1, powiedział, że jest „podekscytowany” ogłaszając Ferrari Trento oficjalnym partnerem Formuły 1. „Świętowanie sukcesu jest w naszym DNA. Posiadanie Ferrari Trento w samym sercu najbardziej kultowego wydarzenia tego sportu sprawia, że jest dla nas naturalnym partnerem” – powiedział.

„Od ponad stu lat Ferrari Trento jest synonimem włoskiej doskonałości, wykorzystując swoją pasję do tworzenia wyśmienitych win musujących, które mogą podnieść na duchu w każdej chwili. Z niecierpliwością czekamy na współpracę, aby stworzyć i polepszyć wrażenia naszych fanów na podium i poza nim” – dodał Domenicali.

ZOBACZ TAKŻE
Szampan w F1: Historia kultowej tradycji motorsportu

Ferrari Trento to (nie)spodziewana zmiana

Przypomnijmy, że w 2020 roku sponsorem celebracji na podium był producent szampana Moët et Chandon, a w poprzednich latach kierowcy mogli się oblewać także szampanami Carbona i Mumma. Wino musujące jest więc czymś nowym w Formule 1, jeśli chodzi chociażby o obecną generację kierowców. Zmiana nie jest jednak wielkim zaskoczeniem – mający umowę do 2021 roku Carbon wycofał się ze sponsorowania F1 z powodu pandemii Covid-19. Można się więc domyślać, że powody odejścia producenta Moët et Chandon są bardzo podobne.

5/5 (liczba głosów: 6)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama