Nasze profile w mediach społecznościowych

Inne

Nowy odcinek Grand Tour już bardzo blisko. Jest też trailer “Lochdownu”

“Lochdown” – taki tytuł będzie nosił nowy odcinek specjalny “The Grand Tour” z Jeremym Clarksonem, Richardem Hammondem i Jamesem Mayem. Miejscem akcji w związku z koronawirusem będzie Szkocja, gdzie trójka bohaterów podróżować będzie jednak… prawdziwie amerykańskimi maszynami.

Opublikowano

w dniu

nowy odcinek the grand tour
Fot. YouTube / Amazon Prime Video UK

Koronawirus oczywiście pokrzyżował plany producentów

Z zamieszczanych wpisach w mediach społecznościowych można wywnioskować, że w ostatnich miesiącach Jeremy Clarkson zajmował się rolnictwem, James May kupował samochody elektryczne, a Richard Hammond przygotowywał nowy program o renowacji klasycznych samochodów. Słynnemu trio udało się jednak spotkać, by nakręcić nowy specjalny odcinek “The Grand Tour”. 

Clarkson, Hammond i May początkowo oczywiście mieli udać się w zupełnie inne miejsce, ale ze względu na pandemię koronawirusa i różnego rodzaju blokady podróżnicze musieli zmienić plany. W pewnym momencie jasne stało się, że nowy odcinek będzie musiał zostać nagrany w Wielkiej Brytanii. Ostatecznie destynacją okazała się Szkocja, która pojawiła się już w “The Grand Tour” w pierwszym sezonie. 

ZOBACZ TAKŻE
Jeremy Clarkson mógł wrócić do "Top Gear", ale odrzucił ofertę. Dlaczego?

Szkocja w amerykańskim wydaniu

Tak naprawdę na razie na temat ich wyprawy wiadomo stosunkowo niewiele. Pewne jest, że cała trójka wybrała dość nietypowe na europejskie warunki samochody. Clarkson siedział bowiem za kierownicą Lincolna Continentala Mark V z końca lat 70., May jeździł DeVille Caddilakiem Coupe czwartej generacji, a Hammond wybrał Chryslera Imperiala LeBaton Crown Coupe. 

Co więcej, w odcinku pojawią się także inne amerykańskie pojazdy. To m.in. Buick Riviera Boattail, Pontiac Aztec, Ford Shelby Mustang GT500, Dodge Challenger czy Chevrolet Camaro Z/28.

Zwiastun odcinka pomimo dwóch minut nie przekazuje zbyt wielu informacji, ale zachęca do obejrzenia, co z pewnością jest głównym celem. Na trailerze (poniżej) możecie np. zobaczyć jak James May utknął pośrodku własnoręcznie zbudowanego mostu na jeziorze. Po chwili do gry wkracza rozpędzony Jeremy Clarkson, ale Amazon nie zdradza nam rozwiązania tej sytuacji. 

ZOBACZ TAKŻE
Peel P50 i Trident - najmniejsze i najbardziej absurdalne pojazdy świata

W zwiastunie można także zobaczyć, że część akcji odbędzie się na torze, a słynne trio jedzie m.in. znanym mostem Forth położonym niedaleko Edynburga. To jeden z pierwszych stalowych mostów wspornikowych na świecie. Został otwarty w 1890 roku.

Przede wszystkim zwiastun przekazuje mnóstwo dobrej rozrywki, a właśnie na nią czekają widzowie. Sam Clarkson omawiając odcinek stwierdził, że Hammond znowu miał wypadek, a May starał się być interesujący, co z pewnością jeszcze bardziej podgrzewa atmosferę. 

Nowy odcinek “The Grand Tour”. Kiedy premiera i gdzie obejrzeć?

Podobnie jak poprzednie odcinki specjalne, “Lochdown” także będzie miał około 90 minut. Co jednak znacznie ważniejsze, premiera będzie miała miejsce jeszcze latem, 30 lipca. 

Aby obejrzeć, trzeba być oczywiście subskrybentem Amazon Prime Video. Jeśli jeszcze nie mieliście tam konta, mamy dla was doskonałą informację. Platforma oferuje 30 dni darmowej subskrypcji, zanim będziecie musieli zapłacić za dostęp. A ten kosztuje 25,99 zł miesięcznie. 

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama