Connect with us

Czego szukasz?

Video

Volvo w nowej reklamie pokazuje koszmar konsumpcjonizmu (video)

W najnowszej reklamie Volvo XC40, szwedzka marka przekonuje nas… że nie musimy kupować następnego samochodu. Ciekawy klip pokazuje konsumpcjonizm i kapitalizm od najgorszej strony, promując jednocześnie usługę „Care by Volvo”.

W najnowszej reklamie Volvo XC40, szwedzka marka przekonuje nas... że nie musimy kupować następnego samochodu. Ciekawy klip pokazuje konsumpcjonizm i kapitalizm od najgorszej strony, promując jednocześnie usługę "Care by Volvo".

W spocie możemy zobaczyć wiele sytuacji pokazujących najgorsze skutki konsumpcjonizmu i kapitalizmu: tłumy ludzi stojących nocą, aby dostać się na trwającą jeden dzień wyprzedaż, pędzące auta czy zabieganych i zdenerwowanych dostarczycieli paczek. W przerwach widzimy zamyśloną twarz kobiety, która prowadzi Volvo XC40.

Loise Ahlstrom z Volvo przyznaje, że to niecodzienne podejście marki motoryzacyjnej, ale szwedzka marka uczciwie spojrzała na przyszłość samochodów. – Samochody autonomiczne zmienią motoryzację, zmieniając jednocześnie sposób, w jaki postrzegamy własność rzeczy. Już dziś jesteśmy przyzwyczajeni do subskrybowania produktów i usług. Ta kampania dotyczy świadomej konsumpcji. Czy naprawdę musimy mieć wszystko na własność, skoro możemy mieć to na abonament? – pyta Ahlstrom.

„Care by Volvo” to usługa, która pozwala na czasową „subskrypcję” samochodu. W jej ramach za stałą miesięczną opłatę otrzymujemy możliwość jazdy nowym Volvo przez określony czas.

Klip, który został nakręcony w Toronto, przygotowała agencja Forsman&Bodenfors. Globalną kampanię rozpoczęto w Szwecji i będzie ona sukcesywnie wprowadzana do kolejnych krajów. Lokalne wersje będą się nieco różnić od oryginału, tak, aby dostosować się do specyfiki danych rynków.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama