Connect with us

Czego szukasz?

powered by Advanced iFrame. Get the Pro version on CodeCanyon.

Motorsport

Bernie Ecclestone chce w pełni elektrycznej Formuły 1

Były szef Formuły 1 Bernie Ecclestone uważa, że ​​Liberty Media powinna rozważyć przejście na bolidy w całości napędzane energią elektryczną w ramach przyszłych regulacji sportowych.

F1 od 2014 roku stosuje silniki V6 Turbo Hybrid. Kolejna zmiana na tym polu ma zostać wprowadzona w 2021 roku. Ecclestone zasugerował, że F1 powinna w całości stać się elektryczną serią wyścigową. 87-latek dodał, że to pasowałoby do obecnego rozwoju rynku samochodów elektrycznym i Formuły E, która z powodzeniem przyciągnęła wielu wiodących producentów, jak Renault, BMW czy Citroen, podczas gdy Mercedes i Porsche są gotowe dołączyć do niej w 2019 roku.

Porozmawiajmy z producentami i zacznijmy nową, całkowicie elektryczną F1 – powiedział 87-latek w rozmowie z „The Guardian”. – Dlaczego nie moglibyśmy tego zrobić? To była by super Formuła E. Samochody mogły by wyglądać jak bolidy F1, a jedyną rzeczą, która znacząco by się zmieniła, byłby dźwięk silników. Nie wierzę jednak, że oni [Liberty Media – przyp. red.] nie wymyślili by czegoś, co przypominało by mniej lub bardziej „stary” dźwięk F1.

Oni [Liberty Media – przyp. red.] musieli by mieć jaja, by to zrobić już teraz, ale myślę, że w końcu i tak będą musieli tego dokonać – dodał.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Reklama