Connect with us

Sceny jak z filmu. Policja przypadkiem znalazła kolekcję niesamowitych aut

Hiszpańska policja początkowo szukała skradzionego generatora, ale ostatecznie odkryła także kolekcję samochodów z lat 80. i 90. XX wieku.

Opublikowano

w dniu

ertzaintza kolekcja kradzionych samochodow

Ertzaintza szukała czegoś innego 

Członkowie hiszpańskiej policji Ertzaintza, która strzeże bezpieczeństwa w Autonomicznym Kraju Basków, mogą pochwalić się historią przypominającą bardziej skomplikowany scenariusz filmowy. Chociaż dochodzenie nie zostało jeszcze zakończone, główny wątek jest już jasny.

ZOBACZ TAKŻE
Mercedes-AMG A 45 S Posaidon - 324 km/h w kompakcie!

Policja pierwotnie zbadała kradzież trzytonowego generatora przemysłowego, który został skradziony z budynku. Dochodzenie ostatecznie doprowadziło ich do zalesionej zagrody w Getarii, gdzie znaleźli skradziony generator pod plandeką i zaparkowaną w pobliżu ciężarówkę, której użyto do kradzieży.

ZOBACZ TAKŻE
Definicja aut rajdowych, czyli historia rajdowej Grupy A

Policja zatrzymała na miejscu podejrzanego 42-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania policja znalazła również nielegalnie trzymane dwie sztuki broni palnej, paralizator i dużą ilość pieniędzy „podejrzanego pochodzenia”. Miało to być około 10 000 euro.

Sprawa szybko zaczęła mieć nowe wątki

Policja podejrzewała zatem, że dana osoba może ukrywać więcej. I to ostatecznie zostało potwierdzone. Po otrzymaniu pozwolenia na inspekcję sąsiednich pomieszczeń policjanci odkryli imponującą kolekcję samochodów sportowych z lat 80. i 90. XX wieku wewnątrz jednego z budynków, w tym prawdziwe ikony.

Spośród 26 znalezionych samochodów większość stanowiły różne samochody z homologacją rajdową i wyścigową, ale było też kilka klasycznych hot-hatchów. Wiele z nich miało fałszywe numery nadwozia lub fałszywe dokumenty. Można jednak był ustalić, że były to samochody skradzione w różnych częściach Europy.

Ertzaintza znalazła naprawdę niesamowite samochody

Na zdjęciach, które zostały opublikowane bezpośrednio przez policję Ertzaintza, widzimy samochody takie jak BMW M3 generacji E30 i E36, Ford Escort RS Cosworth, Ford Sierra RS500 Cosworth (wyprodukowano łącznie zaledwie 500 sztuk), Lancia Delta HF Integrale, Mercedes-Benz 190E Cosworth Evolution II (jeden z 502 egzemplarzy), kilka generacji Mitsubishi Lancer Evolution (IV, VI czy VI Tommi Mäkinen Edition), Renault 5 Turbo czy Peugeot 205 GTI.

Policja bada obecnie, w jaki sposób samochody dotarły do ​​Hiszpanii. Nie jest także jasne, co stanie się dalej ze skradzionymi samochodami. Jeśli będzie można znaleźć ich pierwotnych właścicieli, oczekuje się, że wrócą do właściwych rąk. Reszta może jednak zostać sprzedana na aukcji.

3 komentarze
Reklama
Reklama
Reklama