Connect with us
Inne

TEST | Wideorejestrator CarForce A300 – efektowny i jakościowy

Wideorejestratory to urządzenia popularne w Polsce od wielu lat. Zwłaszcza rynek tzw. budżetówek jest bardzo nasycony. Sprawdziliśmy jednego z jego reprezentantów – CarForce A300.

Opublikowany

w dniu

carforce a300 wideorejestrator

CarForce A300. Dane techniczne

CarForce A300 to wideorejestrator, który nagrywa w jakości Full HD w rozdzielczości 1920 x 1080 / 30 fps i 1280 x 720 / 30 fps. Poza obrazem można nagrywać oczywiście także dźwięk.

Urządzenie posiada 3-calowy wyświetlacz LCD, który obsługujemy za pomocą siedmiu przycisków po obu bokach wideorejestratora. Tu opinie są różne: dla nas zawsze lepsza jest większa ilość fizycznych przycisków, które od razu wykonują jakieś polecenie niż mniejsza ilość, ale za cenę przeskakiwania po różnego rodzaju menu. 

Menu z kolei dostępne jest w dwunastu językach. Poza polskim czy angielskim to także między innymi francuski, niemiecki, włoski czy ukraiński. Ten ostatni może być szczególnie przydatny, jeśli jesteście właścicielami firmy zatrudniającymi pracowników zza naszej wschodniej granicy.

Dzięki wbudowanemu G-sensorowi wideorejestrator sprawdza się także podczas jazdy na nierównej nawierzchni czy przede wszystkim podczas kolizji. Funkcja ta zapewnia stabilną jakość nagrań pomimo drgań, a także chroni nagrane pliki.

Jedną z ciekawszych opcji urządzenia jest tryb parkingowy. To funkcja, która daje możliwość zapisu zdarzeń podczas postoju. CarForce A300 zaczyna rejestrować zdarzenia jednak dopiero po wykryciu ruchu w polu widzenia obiektywu. Nie musimy dodawać, że funkcja ta może przydać się podczas wyjaśniania uszkodzenia pojazdu podczas postoju.

Jakość nagrań

Urządzenie oferuje trzy tryby pracy: nagrywanie, odtwarzanie i robienie zdjęć. W przypadku nagrywania, obraz zapisuje się w formacie .MOV. 3-minutowy film standardowo zajmuje około 270 mb. Jeśli urządzenie jest podłączone do zasilania, wideorejestrator zacznie nagrywać automatycznie po uruchomieniu silnika.

Kąt widzenia obiektywu to jedna z cech wyróżniających ten produkt od innych. To bowiem aż 150°, dzięki czemu możemy nagrać wiele pasów ruchu w dużych miastach czy też cały obszar dużego skrzyżowania.

Do jakości nagrań w dzień nie można mieć zastrzeżeń biorąc pod uwagę, że to budżetowy wideorejestrator. Nie ma jednak żadnego problemu np. z zapisaniem tablic rejestracyjnych pojazdów. Nie będziecie więc mieli najmniejszych problemów z udowodnieniem winy sprawcy kolizji. 

Nieco gorzej jest w nocy – nagrania mocno tracą na jakości. Oświetlona tablica rejestracyjna, która dodatkowo jest oświetlona z naszego pojazdu, najczęściej okazuje się problemem nie do przeskoczenia przez CarForce A300. Nadal jednak należy przyznać, że jakość nagrań jest przyzwoita – taka, która pomoże w przypadku kolizji.

Funkcja zapisu w pętli automatycznie nadpisze najstarsze nagrania na karcie pamięci. Nagrywanie cykliczne pozwala ustawić długość nagrywanych pojedynczych materiałów wideo. Odcinki czasowe, w jakich możemy nagrywać filmy to 1, 3 albo 5 minut. Maksymalna pojemność karty microSD, jaką możemy umieścić w urządzeniu, to 32 GB. Pozwala to na ponad pięć godzin nagrań w rozdzielczości 1920 x 1080.

CarForce A300. Jakość wykonania

Jakość całego zestawu to jego największa zaleta. Wideorejestrator jest dość masywny i na pierwszy rzut oka widać, że do jego jakości nie można mieć zastrzeżeń. O gustach się nie dyskutuje, ale uważamy, że wygląda też bardzo estetycznie i efektownie, co z pewnością może zachęcić do zakupu.

Kolejne pozytywne zaskoczenie to sposób montażu – zarówno wideorejestratora do uchwytu, jak i uchwytu do szyby. W tym pierwszym przypadku służą do tego swego rodzaju złącza kojarzące się nam z wtyczką do prądu, które są dość rzadko spotykane, a są bardzo solidne i niezawodne. W drugim przypadku uchwyt mocuje się do szyby za pomocą przesunięcia “dźwigni”, co jest niezwykle łatwe, a dodatkowo zapewnia stabilność. Zresztą, czasy odpadających od szyby wideorejestratorów na szczęście mijają bezpowrotnie.

CarForce A300 - złącza

Kolejnym świetnym rozwiązaniem są dwa wejścia dla zasilania – jedno na samym wideorejestratorze, a drugie na mocowaniu. To drugie wydaje nam się znacznie wygodniejsze, a także oszczędzające nieco wiszącego przewodu w kabinie. 

Co dostajemy w cenie zakupu?

W opakowaniu znajdują się: wideorejestrator, ładowarka samochodowa 12/24 V, kabel USB – micro USB, uchwyt do wideorejestratora oraz skrócona instrukcja obsługi (pełna jest dostępna na stronie internetowej CarForce, do której link oraz kod QR znajdują się w broszurze).

CarForce A300 - zestaw

Sugerowana cena zestawu wynosi 229 zł. Wydaje nam się rozsądna, biorąc pod uwagę to, co oferuje. A CarForce A300 to przyzwoitej jakości wideorejestrator, który dodatkowo jest świetnie wykonany. To może być najważniejszym argumentem, bowiem ten wideorejestrator powinien służyć kupującym przez wiele lat w przeciwieństwie do niskobudżetowych produktów nieznanych firm z marketów. 

Zobaczcie również: [TEST] Navitel MR150 NV – lusterko z wideorejestratorem. Nocą też daje radę

2 komentarze
Reklama
Reklama
Reklama