Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Przyspieszenie SF90 Stradale od 0 do 200 km/h na filmie. Niewiarygodne

Nowe Ferrari SF90 Stradale pokazało naprawdę niesamowite przyspieszenie przy pierwszej możliwej okazji. Maszyna o mocy tysiąca koni mechanicznych jest znacznie szybsza niż model LaFerrari.

Opublikowano

w dniu

przyspieszenie SF90 Stradale
Fot. YouTube / Motorsport Magazine

Trzeba było trochę poczekać, ale w końcu jest

Nowe Ferrari SF90 Stradale zostało zaprezentowane światu ponad rok temu. Przestój Włochów związany z wprowadzeniem na rynek zupełnie nowych modeli oraz tegoroczne ograniczenia koronawirusa sprawiły, że dopiero teraz za jego kierownicą zasiadają pierwsi ludzie.

Warto było czekać, bowiem to, co oferuje ten samochód, jest wręcz niewiarygodne. W końcu można też zobaczyć realne przyspieszenie SF90 Stradale na filmie.

ZOBACZ TAKŻE
SF90 Stradale - Ferrari pokazało swojego nowego hybrydowego potwora

SF90 to ekstremum na wielu płaszczyznach

Przypomnijmy, że Ferrari SF90 Stradale jest ekstremalne na wielu płaszczyznach. 1000 KM, stosunek masy do mocy na poziomie 1,57kg/KM i 390 kg docisku przy 250 km/h stawiają nowy model włoskiej marki na szczycie swojego segmentu.

SF90 Stradale ma silnik turbo V8 o pojemności 4 litrów, który jest w stanie dostarczyć 780 KM. To najwyższa moc spośród wszystkich 8-cylindrowych Ferrari w historii. Pozostałe 220 KM jest dostarczane przez trzy silniki elektryczne. Dwa z nich są niezależne i umieszczone na przedniej osi, a jeden z tyłu, znany szerzej z Formuły 1 jako MGU-K, a więc motor z systemem odzyskiwania energii kinetycznej.

ZOBACZ TAKŻE
Zlatan buja się ultra limitowanym Ferrari po ulicach Sztokholmu

Wydajny akumulator litowo-jonowy zapewnia moc wszystkim trzem silnikom i gwarantuje 25-kilometrowy zasięg w całkowicie elektrycznym trybie eDrive, wykorzystując tylko przednią oś. Umówmy się jednak – nie po to tworzy się Ferrari, aby jeździć nim w całkowicie elektrycznym trybie. Samochód waży 1 600 kg, z czego 270 kg stanowi elektryczna część napędu.

Przyspieszenie SF90 Stradale na filmie. Tylko nie mrugajcie podczas oglądania

SF90 Stradale jest również pierwszym samochodem sportowym Ferrari wyposażonym w napęd na 4 koła. To zresztą konieczność, aby w pełni wykorzystać niesamowitą moc napędu hybrydowego. Dzięki temu samochód według danych producenta osiąga setkę w 2,5s, a 200km/h w 6,7s. Prędkość maksymalna wynosi 340 km/h.

ZOBACZ TAKŻE
Nowe Ferrari na cześć wiecznego miasta. Roma jest obłędna

Dane producenta swoje, a rzeczywistość swoje… Na poniższym filmie doskonale widać, że SF90 Stradale jest jeszcze szybsze. Analizując ten materiał można spokojnie wysnuć wniosek, że pierwszą setkę osiąga w 2,3 sekundy, a przyspieszenie od 0 do 200 km/h zajmuje mu tylko ok. 6,5 sekundy. Zobaczcie niesamowity materiał nagrany na torze Ferrari we Fiorano. 

 

Gdy napęd na wszystkie koła trzyma się nawierzchni, a system kontroli startu wykorzystuje moc w maksymalnym stopniu, prędkość wzrasta w oszałamiającym tempie. Nie musimy dodawać, że SF90 Stradale to najmocniejsze drogowe Ferrari w historii. Jest wystarczająco szybkie, aby wygrać z absolutnie każdym seryjnie produkowanym samochodem.

Może i Ferrari ma obecnie spore problemy z osiągami swojego samochodu Formuły 1, ale jeśli idzie o pojazdy drogowe, nadal jest absolutnym mistrzem świata.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama