Nasze social media

Formuła E

BMW i8 Roadster. Niesamowity samochód bezpieczeństwa w Formule E

W przeddzień wyścigu o ePrix Monako BMW zaprezentowało nowy samochód bezpieczeństwa w Formule E. To i8 Roadster zmodyfikowany specjalnie do użytku na torze wyścigowym. Jego wygląd robi niesamowite wrażenie.

Opublikowano

w dniu

BMW i8 Roadster - samochód bezpieczeństwa w Formule E
Fot. BMW

Konstrukcja opiera się na siostrzanym modelu, BMW i8 Coupé, który był samochodem bezpieczeństwa od początków Formuły E. To pierwszy tego typu pojazd bez dachu. Jego najbardziej rzucającymi się w oczy cechami jest tylne skrzydło i skrócona względem modelu seryjnego przednia szyba. Auto ma także o 15 mm niżej położony środek ciężkości. Świetne malowanie samochodu dopełnia jego niesamowity wygląd.

BMW i i Formuła E są synonimem innowacji, dzięki czemu doskonale do siebie pasują. Tworząc ten samochód inżynierowie i projektanci odważyli się odkryć nowe horyzonty i stworzyć asbolutnie wyjątkowy samochód. Zespół odpowiedzialny za samochód bezpieczeństwa działał w tym przypadku jak start-up, tworząc coś zupełnie nowego – powiedział Robert Irlinger, dyrektor generalny BMW i.

Ten BMW i8 Roadster ma uderzający design – coś, co odróżnia go od wszystkich samochodów bezpieczeństwa, jakie widzieliśmy wcześniej – dodał Alejandro Agag, twórca i dyrektor generalny Formuły E.

Bruno Correia, kierowca samochodu bezpieczeństwa w Formule E ma z pewnością mieszane uczucia. Z jednej strony będzie jeździł czymś absolutnie wyjątkowym, z drugiej jednak… najnormalniej w świecie zmoknie podczas neutralizacji w deszczowym wyścigu.

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest jednym z wiodących na świecie producentów samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 15 krajach; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2018 firma BMW Group sprzedała ponad 2 490 000 samochodów oraz ponad 165 000 motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2017 wyniósł 10,655 mld EUR przy obrotach wynoszących 98,678 mld EUR. Wg stanu na dzień 31 grudnia 2017 r. w BMW Group było zatrudnionych 129 932 pracowników.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama
Reklama