BMW stworzyło niesamowitego roadstera. To... samochód bezpieczeństwa w Formule E
Nasze social media

Formuła E

BMW stworzyło niesamowitego roadstera. To… samochód bezpieczeństwa w Formule E

W przeddzień wyścigu o ePrix Monako BMW zaprezentowało nowy samochód bezpieczeństwa w Formule E. To i8 Roadster zmodyfikowany specjalnie do użytku na torze wyścigowym. Jego wygląd robi niesamowite wrażenie.

Opublikowano

w dniu

BMW i8 Roadster - samochód bezpieczeństwa w Formule E
Fot. BMW

Konstrukcja opiera się na siostrzanym modelu, BMW i8 Coupé, który był samochodem bezpieczeństwa od początków Formuły E. To pierwszy tego typu pojazd bez dachu. Jego najbardziej rzucającymi się w oczy cechami jest tylne skrzydło i skrócona względem modelu seryjnego przednia szyba. Auto ma także o 15 mm niżej położony środek ciężkości. Świetne malowanie samochodu dopełnia jego niesamowity wygląd.

BMW i i Formuła E są synonimem innowacji, dzięki czemu doskonale do siebie pasują. Tworząc ten samochód inżynierowie i projektanci odważyli się odkryć nowe horyzonty i stworzyć asbolutnie wyjątkowy samochód. Zespół odpowiedzialny za samochód bezpieczeństwa działał w tym przypadku jak start-up, tworząc coś zupełnie nowego – powiedział Robert Irlinger, dyrektor generalny BMW i.

Ten BMW i8 Roadster ma uderzający design – coś, co odróżnia go od wszystkich samochodów bezpieczeństwa, jakie widzieliśmy wcześniej – dodał Alejandro Agag, twórca i dyrektor generalny Formuły E.

Bruno Correia, kierowca samochodu bezpieczeństwa w Formule E ma z pewnością mieszane uczucia. Z jednej strony będzie jeździł czymś absolutnie wyjątkowym, z drugiej jednak… najnormalniej w świecie zmoknie podczas neutralizacji w deszczowym wyścigu.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama