Connect with us

Czego szukasz?

Off-road

EarthRoamer LTi – terenowa zabawka z luksusowym apartamentem

Luksus nawet w najbardziej niedostępnej dziczy? EarthRoamer LTi oferuje komfort pięciogwiazdkowych hoteli gdziekolwiek tylko chce jego kierowca.

earthroamer lti

Na fali popularności powstają kolejne wersje kamperów

W ostatnich latach samochody kempingowe cieszą się ogromną popularnością. Niewiele z nich jest jednak w stanie połączyć umiejętności na utwardzonych drogach z luksusowym życiem praktycznie wszędzie. Jednym z nielicznych wyjątków jest amerykański EarthRoamer z modelem LTi, który oferuje możliwość pojechania praktycznie wszędzie, mając ze sobą pięciogwiazdkowy hotel.

Podstawą auta jest Ford F-550, który stanowi idealną platformę. Jego kabina wykonana jest z wysokiej jakości aluminium, które spełnia wymagania jakościowe… amerykańskiej armii. Solidna rama wykonana jest ze stali o wysokiej wytrzymałości, a wnętrze z pakietem Lariat zadowoli nawet najbardziej wymagających.

earthroamer lti

Pod maską znajduje się 6,7-litrowy diesel Ford PowerStroke V8, który oferuje 330 koni mechanicznych i 1017 Nm momentu obrotowego. Nic więc dziwnego, że ten potwór może wytrzymać obciążenie do 4,5 tony. Choć jego zużycie waha się od 19,6 do 26 l na 100 km, modyfikator zastąpił zbiorniki, a ich pojemność wzrosła z pierwotnych 151 litrów do 360 litrów. Ten EarthRoamer LTi powinien więc przebyć około 1600 kilometrów na jednym tankowaniu, co wystarczy, aby uciec i wrócić z dziczy.

Lekka, ale wytrzymała konstrukcja

Podwozie o standardowym prześwicie 32 centymetrów jest oparte na zawieszeniu pneumatycznym. Jednocześnie samochód wyposażono w opony z certyfikatem wojskowym, które obiecują wysoką nośność i doskonałą przyczepność nawet przy niskim ciśnieniu, co przydaje się podczas jazdy po bardzo wymagającym terenie. 

Ponadto maszyna ma 8,8 metra długości, 2,4 metra szerokości i 3,6 metra wysokości. Jest ogromna, więc zamontowano w niej wyjątkowo mocne stabilizatory z przodu i z tyłu. Powinny one zapewnić stabilność nawet podczas energicznych ruchów na normalnych asfaltowych drogach.

earthroamer lti wnętrze

Kochający wygodę poszukiwacze przygód będą zachwyceni konstrukcją mieszkalną. Jest wykonana z włókna węglowego, a tym samym obiecuje połączenie niskiej wagi i wysokiej wytrzymałości. Nie zabrakło również wysokiej jakości izolacji, umożliwiającej całoroczne użytkowanie auta, optymalizacji aerodynamiki czy paneli słonecznych na dachu, które przyczyniają się do długoterminowej niezależności od sieci i cywilizacji.

Wygoda jak w Sheratonie?

Panele oferują moc do 1320 W, a pokładowy akumulator litowo-jonowy ma pojemność 11 kWh. Wystarczającą ilość wody dla urządzeń pokładowych i załogi zapewnia zbiornik czystej wody o pojemności 378,5 litra.

Sama przestrzeń mieszkalna dostępna jest w sześciu konfiguracjach, które noszą nazwy słynnych miast w stanie Kolorado w USA. Kabina oferuje wygodne siedzenia dla maksymalnie sześciu osób i wygodne spanie dla czterech osób. To przestronny salon z wygodną sofą, wyposażona kuchnia, jadalnia, łazienka czy też podwyższona kondygnacja z dużym łóżkiem.

earthroamer lti kuchnia

Łazienka posiada również prysznic i system wentylacyjny, dzięki którym można szybko przewietrzyć wilgoć lub zapachy. Kolejną ciekawą funkcją jest kompaktowa suszarka do ubrań. Kuchnię wyposażono w schowek, lodówkę kompresorową o pojemności 226 litrów, kuchenkę mikrofalową, płytę indukcyjną oraz opcjonalnie ekspres do kawy.

Tanio oczywiście nie jest

Załoga nie musi mieszkać tylko w środku. Z zewnątrz samochód wyposażono w elektrycznie sterowaną markizę. Rzecz jasna chroni przed słońcem czy deszczem, a według zapewnień producenta może wytrzymać nawet mocny wiatr. Dodatkowo po bokach auta znajduje się oświetlenie LED, a także dostęp do schowka o łącznej pojemności 680 litrów. Dodatkowo na tylnym zderzaku można umieścić dodatkowe schowki, które mogą również pełnić funkcję kuchni zewnętrznej.

earthroamer lti sypialnia

Tak więc EarthRoamer LTi jest naprawdę imponująco wyposażoną maszyną, która oferuje wiele opcji. Jak pewnie się domyślacie, nie jest jednak tani. Podstawowa cena modelu LTi zaczyna się od kwoty 620 tysięcy dolarów, czyli około 2,4 mln złotych. Firma oferuje jednak również wiele opcji, co może spowodować zwiększenie się rachunku o kolejne dziesiątki albo i setki tysięcy złotych.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama