Connect with us

Ford Mondeo Mk3 – jakie żarówki? Pełen wykaz dla każdej wersji

Chcesz wymienić żarówki w Fordzie Mondeo Mk3, ale nie wiesz jakie kupić? W tym tekście znajdziesz pełen wykaz żarówek dla tego modelu w każdej jego wersji.

Opublikowano

w dniu

żarówki ford mondeo mk3

Żarówki Ford Mondeo Mk3 (2000 – 2007)

Żarówki Ford Mondeo Mk3 są popularnym tematem wyszukiwania polskich internautów, a ten tekst może pomóc wielu z nich.

Przypomnijmy, że Ford Mondeo Mk3 pojawił się na rynku w 2000 roku. Pomimo upływu lat to nadal niezwykle popularny model na rynku samochodów używanych. Jego zalety są doskonale znane – to przede wszystkim legendarna wręcz funkcjonalność. Samochód jest obszerny, oferuje wygodne fotele, duży bagażnik – w kombi wręcz ogromny, a w bogatszych wersjach przyzwoite wyposażenie. Dodatkowo świetnie się prowadzi.

Tak samo jak zalety, doskonale znane są także wady tego modelu. Jest on przede wszystkim nietrwały. To jeden z tych samochodów, z którym momentalnie kojarzy się słowo korozja. Po trzynastu latach od zakończenia produkcji znalezienie egzemplarza nie zniszczonego przez rdzę graniczy z cudem. Główne punkty to tylna klapa, śruby w podwoziu czy ranty drzwi. 

ZOBACZ TAKŻE
Ford Mondeo Mk4 (2007 – 2014) – czy warto kupić?

Na co uważać?

Poza dokładnym sprawdzeniem rdzy trzeba uważać na silniki Diesla. Nie ma co owijać w bawełnę – okazały się one bardzo problematyczne. Główne problemy to awarie pompy wodnej czy koła dwumasowego. W TDCi to także awarie wtryskiwaczy. A serwisowanie tych elementów wcale nie należy do najtańszych czynności. Ford na przestrzeni lat dowiadywał się o tych problemach i w miarę możliwości je naprawiał, więc samochody z lat 2006-07 są już zdecydowanie mniej awaryjne. 

W kwestii awaryjności zdecydowanie lepiej wypadają silniki benzynowe. Co prawda nie charakteryzują się one niskim spalaniem (zwłaszcza 2.0 albo V6 – 2.5 i 3.0), ale nie psują się zbyt często. A dodatkowo dają całkiem sporo frajdy z jazdy. Dodając do tego egzemplarze z końcówki produkcji, można liczyć na naprawdę udane zestawienie. Oczywiście jednak te egzemplarze są najdroższe spośród wszystkich Mondeo Mk3.

ZOBACZ TAKŻE
Jak jeździć automatem? Poradnik dla początkujących

Żarówki Ford Mondeo Mk3 – pełen wykaz

Poniżej przedstawiamy kompletne zestawienie żarówek do Forda Mondeo MK3, produkowanego w latach 2000 – 2007. Jak zawsze, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Tańsze żarówki będą nas zadowalać ceną, ale być może nie żywotnością. Zawsze warto rozważyć zakup nieco droższej żarówki, która może odwdzięczyć się wyższą trwałością. Co więcej, droższe produkty oferują jaśniejszą barwę światła, co dla wielu osób także nie jest bez znaczenia. 

Mondeo Mk3 – halogeny

Światła pozycyjne przódW5W
Światła pozycyjne tyłR5W
Światła mijania (krótkie)H7
Światła drogowe (długie)H1
Światła stopuP21/4W
Światło cofaniaP21W
Kierunkowskazy przednie P21W|PY21W
Kierunkowskazy tylneP21W|PY21W
Kierunkowskazy boczneW5W|WY5W
Światła przeciwmgielne przódH1
Światła przeciwmgielne tyłP21W/4W
Oświetlenie tablicy rejestracyjnejC5W

Mondeo Mk3 – ksenony

Światła pozycyjne przódW5W
Światła pozycyjne tyłR5W
Światła mijania (krótkie)D2S
Światła drogowe (długie)H1
Światła stopuP21/4W
Światło cofaniaP21W
Kierunkowskazy przednie P21W|PY21W
Kierunkowskazy tylneP21W|PY21W
Kierunkowskazy boczneW5W|WY5W
Światła przeciwmgielne przódH1
Światła przeciwmgielne tyłP21W/4W
Oświetlenie tablicy rejestracyjnejC5W

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama