Nasze social media

Biznes

Jest taki kraj, gdzie nie kochają SUV-ów. Pick-upy i Ford rządzą w USA

Stany Zjednoczone to kraj pick-upów. A Ford F-Series od dziesięcioleci jest królem tego segmentu. Nie inaczej było w 2019 roku.

Opublikowano

w dniu

Ford F-150 2020
Fot. Ford

W USA swego czasu królowały duże sedany, ale obecnie tradycyjnym amerykańskim samochodem jest pick-up. Pomimo ataku SUV-ów segment ten jest cały czas najbardziej popularnym w USA, tak samo jak najlepiej sprzedającym samochodem jest należący do niego Ford F-Series.

Ford F-Series – sprzedaż w 2019 roku

Kulotwy już pojazd amerykańskiej marki sprzedał się w 896 526 egzemplarzy. To imponujący wynik, ale żeby nie było zbyt różowo dodać należy, że jego sprzedaż spadła względem 2018 roku o 1,4%.

F-Series to nie tylko najlepiej sprzedający się model Forda w USA, ale takż najlepiej sprzedający się pick-up w historii. Jest produkowany nieprzerwanie od 1947 roku, a obecnie na rynku dostępna jest jego trzynasta generacja.

Amerykanie kochają wielkie pick-upy, o czym świadczy sprzedaż mniejszego brata F-Series, Rangera. W zeszłym roku w USA sprzedano 89 571 sztuk tego modelu, a więc nieco ponad 1/10 serii F.

Ford cały czas liderem sprzedaży w USA

Dzięki F-Series Ford po raz dziesiąty z rzędu został najlepiej sprzedającą się w USA marką samochodów. Znalazł tam nabywców na ponad 2,3 mln pojazdów. Dodać jednak należy, że sprzedaż względem 2018 roku spadła o 3,5%.

Amerykańska marka chce skupić się na właśnie na segmencie pick-upów (który był jedynym rosnącym w 2019, +9,1% względem 2018 r.), a także SUV-ów (który w 2019 r. zmalał o 6,9%). Ford jednocześnie chce ograniczyć gamę samochodów z innych segmentów, bowiem nie widzi w nich potencjału sprzedażowego. Potwierdzają to także wyniki sprzedaży, które pikują w dół z roku na rok.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama