F1 przesunęła termin decyzji ws. przepisów od 2021 roku - motohigh.pl
Nasze social media

Formuła 1

F1 przesunęła termin decyzji ws. przepisów od 2021 roku

W sobotę rano w Montrealu odbyło się spotkanie szefów zespołów Formuły 1, na którym podjęto decyzję, iż ustalenie wszystkich przepisów mających wejść w życie od 2021 roku nastąpi do końca października b.r., a nie czerwca, jak pierwotnie planowano.

Opublikowano

w dniu

Fot. Red Bull Pool Content

FIA i Liberty Media liczyły na to, że przepisy zostaną przyjęte w najbliższy piątek, 14 czerwca. Wiele zespołów zgodnie przyznało jednak, że potrzebne są dalsze prace nad planowanymi regułami, szczególnie w kwestiach dotyczących podwozia.

Odbyła się bardzo konstruktywna dyskusja pomiędzy ludźmi z Liberty, prezydentem Todtem i zespołami na temat przesunięcia terminu na październik – potwierdził szef Red Bulla, Christian Horner.

Zasady są w dużej mierze uzgodnione. Jak zawsze, diabeł tkwi w szczegółach. Chodzi o sposób, w jaki ten sport ma się rozwijać – są pewne szczegóły, które są nieco niedojrzałe i trzeba je dopracować – dodał Brytyjczyk.

Więcej o planowanych zmianach możecie przeczytać tutaj: 175 mln dolarów budżetu zespołów F1 i inna struktura przychodów od 2021 r..

Kodeks Sportowy FIA stanowi, że wszelkie nowe przepisy muszą zostać uzgodnione co najmniej 18 miesięcy przed ich wprowadzeniem, więc w tej sytuacji potrzebna będzie nadzwyczajna forma głosowania, co jednak nie powinno być większym problemem. Pokazało to niedawne przegłosowanie przepisów o dodatkowym punkcie za najszybsze okrążenie, który wszedł w życie kilka dni po ostatecznej aprobacie.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama