Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Japończycy oferują zestaw, który zrobi Urusa ze zwykłej Toyoty

650-konny Urus jest oczywiście jednym z najbardziej pożądanych SUV-ów na rynku, ale kosztuje krocie. Japończycy postanowili więc zrobić zestaw, dzięki któremu możecie mieć Lamborghini z… Toyoty RAV4.

Opublikowano

w dniu

lamborghini urus z toyoty
Fot. Albermo

Lamborghini Urus z Toyoty

Lamborghini Urus jest obecnie dostępny tylko z jednym silnikiem, 4-litrową jednostką V8 twin-turbo. Wysyła ona 650 koni mechanicznych na wszystkie cztery koła, co wystarczy, aby SUV przyspieszył do 100 km/h w zaledwie 3,6 sekundy. Z maksymalną prędkością ponad 300 km/h Urus należy do najszybszych SUV-ów na świecie.

Zdecydowanie nie należy on jednak do najtańszych ani najbardziej ekonomicznych, chociaż połowę cylindrów można wyłączyć. Samochód według producenta spala średnio 12,7 litrów benzyny na 100 km/h. To jednak oczywiście niewielki problem przy cenach Urusa, które rozpoczynają się od ponad miliona złotych.

Dzięki Japończykom możecie mieć Urusa znacznie taniej

Jeśli jednak nie macie przy sobie tyle pieniędzy, a jednocześnie nie potrzebujecie wydajności Urusa i wolicie niższe zużycie paliwa, możecie… kupić Toyotę i zrobić z niej Lamborghini. 218-konna RAV4, która spala średnio 4,5 litra benzyny na 100 km i przyspiesza od do 100 km/h w 8,4s kosztuje znacznie mniej. 

ZOBACZ TAKŻE
Poznaliśmy ceny Toyoty GR Yaris... Trzeba się spieszyć!

Japońska firma tuningowa Albermo postanowiła bowiem zaspokoić potrzeby każdego, kto chce Lamborghini Urus, ale go nie stać. Dlatego opracowała zestaw XR51, który składa się z dużego przedniego zderzaka, mniejszego tylnego zderzaka, skrzydła dachowego i progów bocznych. Akcesoria są przeznaczone dla najnowszej generacji Toyoty RAV4, która może w cudowny sposób zmienić się w włoskiego SUV-a.

Ile kosztuje Lamborghini Urus z Toyoty?

Warto zauważyć, że taki zestaw rzekomo w żaden sposób nie wpływa na skuteczność systemów bezpieczeństwa czynnego pojazdu. Cena także jest przyjazna, bowiem wynosi 232 tysiące jenów, czyli nieco ponad 9 tysięcy złotych.

Ceny nowej Toyoty RAV4 rozpoczynają się od 121 900 zł, co oznacza, że za nieco ponad 131 tysięcy zł można mieć ten samochód w skórze Lamborghini Urusa. Ceny hybrydowej wersji japońskiego SUV-a startują od 146 900 zł, wiec najtańszy hybrydyowy Urus “własnej roboty” wyniesie nas ok. 156 tysięcy zł.

ZOBACZ TAKŻE
Kamikaze lat 80-tych - skąd wywodzi się Toyota GT86?

Konieczne jest jednak wzięcie pod uwagę dodatkowych wydatków, ponieważ Japończycy wysyłają wszystkie komponenty w stanie niepomalowanym. Jednak o ile odpowiednie pomalowanie elementów jest stosunkowo łatwą sprawą, nieco gorzej będzie zapewnić skuteczność systemu Safety Sense. Konieczne jest prawidłowe zainstalowanie wszystkich czujników, w przeciwnym razie można bardzo szybko zeskrobać nowy bodykit. A firma ubezpieczeniowa na pewno nie uwierzy, że kupą metalu nie jest Toyota RAV4, ale Lamborghini Urus.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama