Nasze profile w mediach społecznościowych

Biznes

Elektryczna Klasa G, Maybach i AMG. Mercedes przedstawił swoje plany

Mercedes-Benz przedstawił swoje plany na najbliższe lata, które rzecz jasna skupiają się wokół elektryfikacji. Na rynku ma pojawić się zupełnie nowa platforma EVA, a na niej kolejne modele elektryczne. W planach jest także elektryczna Klasa G.

Opublikowano

w dniu

elektryczna klasa g mercedes strategia 2020
Fot. Daimler | Na zdjęciu: Ola Källenius, dyrektor generalny Mercedes-Benz

Na papierze wszystko wygląda świetnie

Mercedes-Benz przedstawił swoją nową strategię, a elektryfikacja jest priorytetem numer jeden. Na rynek ma trafić elektryczna Klasa G, ale Niemcy zapowiadają także samochody elektryczne pod markami AMG i Maybach. Ponadto od przyszłego roku Mercedes wprowadzi na rynek nową platformę EVA, na której pojawią się cztery modele elektryczne, w tym SUV-y EQE i EQS.

Cel strategii, jaką opracował Daimler dla marki Mercedes-Benz jest jasny: niższe koszty, wyższe zyski i samochody elektryczne. Niemcy chcą być liderami rynku w segmencie luksusowych samochodów elektrycznych i mieć przewagę w tworzeniu dla nich oprogramowania.

Elektryczna Klasa G, ale przed nią wiele innych modeli na prąd

Mercedes zapowiedział, że poczynając od 2021 r. wprowadzi na rynek cztery zupełnie nowe modele elektryczne. Bedą one funkcjonować pod submarką EQ i zostaną opracowane na nowej platformie stworzonej właśnie dla pojazdów elektrycznych noszącej nazwę EVA.

Mowa tu przede wszystkim o sedanie EQS, który zostanie wprowadzony na rynek w przyszłym roku i będzie miał zasięg ponad 700 kilometrów (według WLTP). Dalej na liście, według przedstawicieli Mercedesa, znajdują się EQE, EQE-SUV i EQS-SUV.

Co ciekawe, marka planuje także wprowadzenie samochodów elektrycznych pod markami AMG i Maybach. Bardzo ciekawą zapowiedzią Mercedesa jest wypuszczenie na rynek pierwszej elektrycznej Klasy G. Niemiecki producent póki co nie podał jednak jakichkolwiek szczegółów.

MMA w wykonaniu Mercedesa oznacza chęć dominacji na rynku luksusowych samochodów elektrycznych

Po 2025 roku niemiecki producent wypuści kolejne modele elektryczne na drugiej dedykowanej im platformie o nazwie Mercedes-Benz Modular Architecture. Skrótowo będzie się więc ona nazywać MMA i z pewnością zapadnie w pamięć fanom sportów walki.

Mercedes planuje również uruchomić własny system operacyjny MB.OS około 2024 roku.

Przedstawiciele Mercedesa twierdzą, że nowa strategia obejmuje również „rekalibrację” pozycji rynkowej, a wszystkie zasoby zostaną skierowane na modele, które mogą zapewnić najwyższy zysk.

W nowym planie długoterminowym nie brakuje cięć kosztów. Mercedes zapowiada, że ​​do 2025 roku koszty stałe zostaną obniżone o 20% dzięki dostosowaniu produkcji i zmniejszeniu liczby pracowników.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama