Connect with us

Volkswagen sprzedał już 250 tysięcy zelektryfikowanych samochodów

Volkswagen pochwalił się wynikami sprzedaży samochodów wyposażonych w napęd elektryczny. Sprzedano ich już ćwierć miliona, w tym 104 tys. e-Golfa.

Opublikowano

w dniu

VW e-Golf produkcja
Fot. VW

Jubileuszowy samochód był właśnie e-Golfem w kolorze “Pure White”. W połowie grudnia w Autostadt w Wolfsburgu odebrała go Sandra Fleischer z Herne położonego pod Dortmundem.

Poza 104 tysiącami e-Golfów, niemiecki producent znalazł także 51 tysięcy chętnych na Golfa GTE, 42 tysiące na Passata Varianta GTE i 21 tysięcy na model e-up!, który zapoczątkował e-rewolucję w marce z Wolfsburga.

Te cztery modele stanowią aż 87% całkowitej sprzedaży modeli wyposażonych w napęd elektryczny, więc wyniki pozostałych nie robią już takiego wrażenia. Poza tym niektóre z nich są oferowane od niedawna. I tak np.od 2018 roku Volkswagen sprzedaje w Chinach również hybrydy plug-in oparte na Tiguanie i Passacie, a także elektryczne wersje modeli Bora i Lavida. 

W 2019 r. Volkswagen sprzedał ok. 70 000 zelektryfikowanych modeli, podczas gdy rok wcześniej było to 50 000. Największe rynki zbytu dla tego typu samochodów to Chiny, Norwegia, Niemcy, USA i Wielka Brytania. Jeśli chodzi o podział pomiędzy napędami, sprzedaż pomiędzy elektrykami a hybrydami rozkłada się mniej więcej po równo.

Pomimo znaczącej liczby sprzedanych zelektryfikowanych pojazdów, to właśnie w tym roku VW rozpocznie prawdziwą ekspansję w świat elektryków rozpoczynając sprzedaż ID. 3. Jürgen Stackmann, kierownik sprzedaży Volkswagena, jest przekonany, że producent samochodów sprzeda kolejne 250 000 zelektryfikowanych samochodów znacznie wcześniej niż pierwsze ćwierć miliona.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama