Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Najbezpieczniejszy duży samochód dla rodziny? Możecie być zaskoczeni

Jaki jest najbezpieczniejszy duży samochód dla rodziny? Wyniki mogą was zaskoczyć, chociaż tak naprawdę model ten od lat słynie z wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Większość społeczeństwa najbezpieczniejsze samochody na rynku kojarzy jednak wyłącznie z Volvo. Według Euro NCAP najbezpieczniejszym dużym samochodem dla rodziny jest Subaru Outback, który w najnowszym badaniu osiągnął znakomity rezultat.

Subaru Outback Cross

Znakomite wyniki nowego Outbacka

Nowy Outback (w europejskiej specyfikacji) otrzymał najwyższą, pięciogwiazdkową ocenę w Europejskim Programie Oceny Nowych Samochodów 2021 (European New Car Assessment Programme 2021). Wyniki uzyskane we wszystkich czterech ocenianych kategoriach (ochrona dorosłych, ochrona dzieci, ochrona pieszych i rowerzystów, wspomaganie bezpieczeństwa) oznaczają, że Outback plasuje się znacznie powyżej wymaganego minimalnego progu.

Nowy Outback otrzymał najwyższą w historii ocenę dla pojazdu marki Subaru w kategoriach wspomagania bezpieczeństwa (95%) oraz ochrony pieszych i rowerzystów (84%). Model może pochwalić się także najwyższym wynikiem we wszystkich klasach samochodów, zgodnie z najnowszym stosowanym testem. Ponadto uzyskał najwyższe noty w testach dotyczących ochrony dzieci, przeprowadzonych w klasie dużych samochodów rodzinnych według najnowszych protokołów testowych (89%). Wynik w zakresie ochrony dorosłych – 88% – także jest wyśmienity.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Subaru Outback Cross 2.5i - kombi z naciskiem na uterenowione

Wiele zaawansowanych technologii Subaru

Nowy Outback jest wyposażony w najnowszą generację technologii wsparcia kierowcy EyeSight. To system zapobiegania kolizjom z kamerami generującymi obraz stereoskopowy z niemal dwukrotnie powiększonym kątem widzenia. Nowe oprogramowanie do rozpoznawania obrazu jest teraz dostępne z 11 funkcjami bezpieczeństwa: Zaawansowany aktywny tempomat (Advanced Adaptive Cruise Control; AACC) z funkcją wyśrodkowania samochodu w pasie ruchu, Asystent awaryjnego utrzymania pasa ruchu, Rozpoznawanie znaków drogowych z inteligentnym ogranicznikiem prędkości, Ostrzeganie przed opuszczeniem pasa ruchu z wibracją kierownicy, Zapobieganie opuszczaniu pasa ruchu (rozpoznaje również pas zieleni i krawędź jezdni) oraz Przedkolizyjne hamowanie awaryjne z rozszerzonym wsparciem w zakresie zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach.

Pakiet bezpieczeństwa modelu Outback obejmuje: Reverse Automatic Braking, Subaru Rear Vehicle Detection, Rear Seat Reminder. Zestaw kamer Multi View Monitors, to jest: Front View Monitor, Rear View Monitor i Side View Monitor, pozwala na pewniejsze i bezpieczniejsze manewrowanie pojazdem dzięki zwiększeniu pola widzenia. Outback jest ponadto wyposażony w system monitorowania kierowcy – Driver Monitoring System. To technologia Subaru, która m.in. ostrzega, gdy wykryje u kierowcy oznaki rozproszenia uwagi lub senności.

ZOBACZ TAKŻE
Subaru Forester Wilderness imponuje w terenie. Więcej niż SUV

Nowy Outback powstał na bazie Subaru Global Platform. Użyto w niej większej ilości stali o najwyższej wytrzymałości. Pozwoliło to zmniejszyć wagę nadwozia, a jednocześnie poprawić o 40% bezpieczeństwo w przypadku przednich, bocznych i tylnych kolizji. Efektem jest również poprawa absorpcji energii i efektywniejsze przekazywanie siły uderzenia. Nadwozie zostało wyraźnie wzmocnione dzięki nowej ramie o pełnej strukturze wewnętrznej oraz dodatkowym belkom i ramom pomocniczym. Również ta innowacja sprawia, że nowy Outback zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa w razie kolizji.

Oceń nasz artykuł!
Reklama