Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła 1

Vasseur ujawnia kulisy pracy Saubera w ostatnich miesiącach

Frederic Vasseur, szef zespołu F1 Saubera, przyznał, że nowy kontrakt sponsorski z Alfą Romeo już przyniósł wiele korzyści dla zespołu, nawet jeśli doprowadził do stresującej zimy w szwajcarskim zespole.

Opublikowano

w dniu

frederuv vasseur
fot.: Sauber F1 Team

Frederic Vasseur od razu zabrał się do pracy

Vasseur w wywiadzie udzielonym serwisowi racer.com przyznał, że jedną z pierwszych rzeczy, jakie zrobił po objęciu stanowiska po Monishy Kaltenborn było odwołanie kontraktu z Hondą na dostawę jednostki napędowej i uzgodnienie nowej umowy z Ferrari.

To spowodowało sponsoring tytularny

To z kolei doprowadziło do rozmów z Alfą Romeo. Ostatecznie poskutkowało to podpisaniem umowy o sponsoring tytularny, która została ogłoszona w grudniu. Francuz przyznał, że te decyzje doprowadziły do potrzeby wzmożonej pracy całego zespołu, jednak jest z nich zadowolony.

Zmieniliśmy silnik z Hondy na Ferrari dość późno, pod koniec lipca. Z pewnością opóźniliśmy nieco cały projekt nowego bolidu, jednak było to konieczne. Musieliśmy przeprojektować cały tył bolidu, ale takie jest życie – powiedział Frederic Vasseur. – Na pewno lepiej jest mieć taki problem niż mieć w fabryce zatrudnionych ludzi, którzy nie mają nic do roboty – żartobliwie dodał 50-latek.

Posiadanie sponsora tytularnego jest oczywiście świetną wiadomością, ale także ogromnym krokiem dla całego zespołu. Musieliśmy wzmocnić personalnie praktycznie każdy dział. To był ekscytujący, ale i trudny czas – dodał.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama