Nasze profile w mediach społecznościowych

Motorsport

Szafnauer pewny utrzymania Ocona na kolejny sezon

Dyrektor generalny Force India głęboko wierzy, że uda im się utrzymać Estebana Ocona w składzie na sezon 2019, choć Francuz jest ponoć kuszony przez Renault.

Opublikowano

w dniu

Otmar Szafnauer o Aston Martin w F1
Fot.: Sahara Force India

To my mamy opcję na kolejny sezon, aby go zatrzymać, nie Renault – zaznaczył Szafnauer. – Poza tym miłą rzeczą jest to, że Esteban chce zostać, co zawsze jest pozytywne. Obaj nasi kierowcy są zadowoleni z bycia częścią zespołu, jeszcze nic nie ogłaszaliśmy, ale myślę, że wkrótce zapadną decyzję w tych sprawach – dodał.

Jeśli już Ocon zostałby przejęty przez Renault, w mediach najczęściej pojawiają się dwa nazwiska, które miały by go zastąpić w Force India – pierwsze to Lance Stroll, o czym pisaliśmy już tutaj: Sezon plotek transferowych w pełni. Stroll z Kubicą do Force India?, a drugi to George Russell, który jest częścią programu rozwojowego Mercedesa, a więc dostawcy silnika dla ekipy z Silversone.

Przy okazji Szafnauer został zapytany przez Sky Sports jak Force India chce walczyć z finansami, biorąc pod uwagę niepewność otaczającą własność zespołu. Problemy z prawem w Indiach od dawna ma współwłaściciel i najważniejsza postać w zespole, Vijay Mallya, a od kilku miesięcy mówi się o przejęcie różowej ekipy przez Rich Energy, producenta napojów energetycznych.

Przez 10 lat, jakie tu spędziłem, zawsze byliśmy w bardzo trudnym położeniu. Po prostu staramy się jak najlepiej wykorzystać to, co mamy. Nie jest to najłatwiejsze, ale dajemy sobie radę i wciąż mamy szansę na 4. miejsce w mistrzostwach konstruktorów – przyznał amerykański inżynier.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama