Nasze profile w mediach społecznościowych

WTCR

Zengo Motorsport kontraktuje Azconę i Kismarta-Lechnera w WTCR

Sezon Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych, wystartuje już za kilka dni. Węgierski zespół Zengo Motorsport, ogłosił swój skład na nadchodzące wyścigi. Można powiedzieć, że Madziarowie swoimi wyborami sporo ryzykują.

Opublikowano

w dniu

Zengo Motorsport, zakontraktowałokierowców
Fot. Zengo Motorsport

Węgierki zespół wyścigowy Zengo Motorsport potwierdził kierowców

Zengo Motorsport przygotowało w tym roku aż trzy samochody do startów w serii WTCR. Madziarowie zdecydowali się na taki zabieg, gdyż nowe zasady zezwalają na wystawienie trzech maszyn, jeśli jeden z kierowców będzie debiutantem. Z racji, iż Bence Boldizs spełnia taki warunek, właściciele zakontraktować objawienie zeszłego sezonu Mikela Azconę. Zwerbowanie Hiszpana, biorąc pod uwagę wyniki z poprzedniego sezonu, z pewnością jest znakomitym pomysłem.

Zengo Motorsport

Fot. Florent Gooden / Zengo Motorsport powraca do stawki WTCR po rocznej przerwie

Gabor Kismarty-Lechner, to z kolei weteran lokalnych węgierskich serii wyścigowych. 43-latek zdaniem właściciela zespołu, pokazuje, że ktoś w jego wieku może osiągnąć swoje cele.

ZOBACZ TAKŻE
Super Formula: Czy warto śledzić japońską Formułę 1?

Kim jest Gabor Kismarty-Lechner?

Prawie 44-letni kierowca wyścigowy zadebiutuje w tym sezonie w WTCR. Podobnie jak szef zespołu, uważa iż jego przykład udowadnia, że wiek w sportach motorowych nie ma znaczenia. Kismarty-Lechner ściga się od ponad dwudziestu lat. Głównie w wyścigach długodystansowych, lecz od kilku lat z powodzeniem startuje w różnych seriach, gdzie używa się samochodów turystycznych.

Dzięki swojemu doświadczeniu, zna wiele torów i wciąż szkoli swoje umiejętności, aby być jeszcze lepszym kierowcą. Jak sam przyznał, nie ma zbyt dużych wymagań dotyczących swoich startów.

ZOBACZ TAKŻE
WTCR 2019: Norbert Michelisz mistrzem, Cyan Racing Lynk & Co z tytułem wśród zespołów

Jakie oczekiwania ma Bence Boldizs?

Drugim nowicjuszem jest Bence Boldizs. Na upartego można powiedzieć, iż Kismarty-Lechner mógłby być jego ojcem, bowiem młodszy Madziar ma 23 lata.  Boldizs jest podekscytowany, możliwością rywalizowania z kierowcami tj. Tom Coronel czy Gabriele Tarquini. Ponadto młody Madziar, jest zachwycony faktem iż będzie startował w barwach byłego zespołu Norberta Michelisza, czyli bohatera narodowego Węgier.

Bence Boldisz omawiający szczegóły z właścicielem zespołu

Fot. Florent Gooden / Bence Boldisz jest podekscytowany startami w WTCR

Boldizs nastawia się na walkę z wyścigu na wyścig i twierdzi iż wyniki z początku nie będą grały roli. To z pewnością dobre podejście  debiutanta.

ZOBACZ TAKŻE
Spa-Francorchamps: Połączenie strachu i prędkości | Tory Formuły 1

Mikel Azcona zawarł umowę z Zengo Motorsport w ostatniej chwili

Hiszpan był prawdziwą rewelacją ostatniego sezonu WTCR. Regularnie punktował i dzięki temu zajął na koniec doskonałą szóstą pozycję. Jak się okazało, mimo tych wyników musiał drżeć o swoją posadę. Dopiero teraz wyszło iż jeszcze dwa tygodnie temu, był pewny, że nie zostanie zakontraktowany przez żaden zespół. Jednak Madziarowie wyciągnęli pomocną dłoń do Hiszpana i zakontraktowali go.

Mikel Azcona

Fot. Florent Gooden / Azcona musiał drżeć o swoje miejsce w WTCR

Z pewnością na jego decyzję wpłyną fakt iż w tym sezonie zespół Zengo Motorsport, wystawi Seata Leona. Ponadto Azcona jest podekscytowany faktem możliwości wystartowania w domowej rundzie na torze Motorland Aragon.

ZOBACZ TAKŻE
Formuła 5000 - prawdziwa historia

Sezon WTCR wystartuje 12 września na torze Salzburgring.

Oceń nasz artykuł!

The requested resource was not found on this server.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama