Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła E

Nissan e.dams potwierdza skład na nadchodzący sezon

Nissan e.dams potwierdził utrzymanie swojego składu kierowców. Sebastien Buemi i Oliver Rowland po raz kolejny będą reprezentować japońską markę w Formule E podczas sezonu 2020/21.

Opublikowano

w dniu

nissan w.dams buemi rowland
Fot. Nissan e.dams

Nissan e.dams to czołówka ABB FIA Formula E

Nissan e.dams zajął drugie miejsce w klasyfikacji na koniec sezonu 2019/20. Zespół zdobył jedno zwycięstwo, pięć podiów i jedno pole position. W barwach tegoż zespołu Buemi wystąpił w sześciu kolejnych kwalifikacyjnych Super Pole. Ostatecznie stracił zaledwie trzy punkty do wicemistrza Stoffela Vandoorne’a z Mercedesa. W międzyczasie Rowland odniósł zwycięstwo w przedostatnim wyścigu sezonu. Wrócił do domu z piątym miejscem, zaledwie punkt za swoim kolegą z zespołu.

Szwajcar jest jednym z najbardziej doświadczonych i odnoszących sukcesy kierowców w całej historii Formuły E. Sébastien Buemi ma na koncie więcej zwycięstw, pole position i najszybszych okrążeń niż jakikolwiek inny kierowca. W sezonie 2014/15 był wicemistrzem, a w 201/16 już mistrzem serii.

Seb i Oli wykonali dla nas świetną robotę – powiedział Tommaso Volpe, dyrektor ds. globalnych sportów motorowych Nissana. – Cieszymy się z konsekwencji, którą wnoszą do zespołu. Z niecierpliwością czekamy na dalsze sukcesy. Jednak wygrywanie nie jest naszym jedynym celem w Formule E. Z każdym wyścigiem dowiadujemy się więcej o każdym aspekcie naszych samochodów elektrycznych, o wysokich osiągach. To z kolei wpływa na rozwój naszych samochodów drogowych. Poprzez wyścigi nieustannie rozwijamy naszą wiedzę na temat tego typu pojazdów – podsumował.

Buemi i Rowland zadowoleni z decyzji zespołu

Głos zabrali także kierowcy Nissan e.dams. – Cieszę się, że mogę pozostać w zespole – powiedział Sébastien Buemi. – Osiągnęliśmy razem wiele i mieliśmy wspaniały szósty sezon. Zajęcie drugiego miejsca w mistrzostwach pomoże nam utrzymać tempo i pewność, której potrzebujemy, aby uczynić nas jeszcze bardziej konkurencyjnymi. Posiadanie Olivera ponownie jako mojego kolegi z zespołu jest świetne. Pracuje się nam razem bardzo dobrze. Czuję, że dzięki doświadczeniu i wiedzy, którą mamy w całej ekipie jesteśmy w dobrym miejscu, aby osiągnąć jeszcze większy sukces w Formule E.

– Sezon szósty był świetny dla nas jako zespołu, ale także dla mnie osobiście – dodał Oliver Rowland. – Byłem podekscytowany mogąc odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w Formule E z Nissan e.dams, po całej ciężkiej pracy i ćwiczeniach, które włożyłem w być bardziej konsekwentnym. Potwierdzenie mojego miejsca w ekipie na nadchodzący sezon razem z Sebem, to kolejna dobra wiadomość. Wrócimy silniejsi niż kiedykolwiek – zapewnił Brytyjczyk.

Nissan e.dams pozostawia również testerów

Szefowie zespołu – Olivier i Gregory Driot powiedzieli: – To wspaniale, że Seb i Oli będą nadal ścigać się dla nas w Nissan e.dams. Obaj są niesamowicie utalentowani i nieustannie prezentują swoją silną determinację i zaangażowanie. Cieszymy się, że możemy liczyć na ich ciężką pracę w osiągnięcie jeszcze lepszych wyników.

Mitsunori Takaboshi będzie nadal kierowcą testowym i rezerwowym zespołu. Barwy zachowuje także były zwycięzca Nissan GT Academy Jann Mardenborough jako oficjalny kierowca symulatora.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama