Connect with us

Czego szukasz?

Formuła E

Nissan e.dams potwierdza skład na nadchodzący sezon

Nissan e.dams potwierdził utrzymanie swojego składu kierowców. Sebastien Buemi i Oliver Rowland po raz kolejny będą reprezentować japońską markę w Formule E podczas sezonu 2020/21.

nissan w.dams buemi rowland
Fot. Nissan e.DAMS

Nissan e.dams to czołówka ABB FIA Formula E

Nissan e.dams zajął drugie miejsce w klasyfikacji na koniec sezonu 2019/20. Zespół zdobył jedno zwycięstwo, pięć podiów i jedno pole position. W barwach tegoż zespołu Buemi wystąpił w sześciu kolejnych kwalifikacyjnych Super Pole. Ostatecznie stracił zaledwie trzy punkty do wicemistrza Stoffela Vandoorne’a z Mercedesa. W międzyczasie Rowland odniósł zwycięstwo w przedostatnim wyścigu sezonu. Wrócił do domu z piątym miejscem, zaledwie punkt za swoim kolegą z zespołu.

Szwajcar jest jednym z najbardziej doświadczonych i odnoszących sukcesy kierowców w całej historii Formuły E. Sébastien Buemi ma na koncie więcej zwycięstw, pole position i najszybszych okrążeń niż jakikolwiek inny kierowca. W sezonie 2014/15 był wicemistrzem, a w 201/16 już mistrzem serii.

Seb i Oli wykonali dla nas świetną robotę – powiedział Tommaso Volpe, dyrektor ds. globalnych sportów motorowych Nissana. – Cieszymy się z konsekwencji, którą wnoszą do zespołu. Z niecierpliwością czekamy na dalsze sukcesy. Jednak wygrywanie nie jest naszym jedynym celem w Formule E. Z każdym wyścigiem dowiadujemy się więcej o każdym aspekcie naszych samochodów elektrycznych, o wysokich osiągach. To z kolei wpływa na rozwój naszych samochodów drogowych. Poprzez wyścigi nieustannie rozwijamy naszą wiedzę na temat tego typu pojazdów – podsumował.

ZOBACZ TAKŻE
Rowland zdominował przedostatnią rundę sezonu FE | Analiza

Buemi i Rowland zadowoleni z decyzji zespołu

Głos zabrali także kierowcy Nissan e.dams. – Cieszę się, że mogę pozostać w zespole – powiedział Sébastien Buemi. – Osiągnęliśmy razem wiele i mieliśmy wspaniały szósty sezon. Zajęcie drugiego miejsca w mistrzostwach pomoże nam utrzymać tempo i pewność, której potrzebujemy, aby uczynić nas jeszcze bardziej konkurencyjnymi. Posiadanie Olivera ponownie jako mojego kolegi z zespołu jest świetne. Pracuje się nam razem bardzo dobrze. Czuję, że dzięki doświadczeniu i wiedzy, którą mamy w całej ekipie jesteśmy w dobrym miejscu, aby osiągnąć jeszcze większy sukces w Formule E.

ZOBACZ TAKŻE
Nissan e.dams z duchem japońskiej tradycji. Wyjaśniamy o co chodzi

– Sezon szósty był świetny dla nas jako zespołu, ale także dla mnie osobiście – dodał Oliver Rowland. – Byłem podekscytowany mogąc odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w Formule E z Nissan e.dams, po całej ciężkiej pracy i ćwiczeniach, które włożyłem w być bardziej konsekwentnym. Potwierdzenie mojego miejsca w ekipie na nadchodzący sezon razem z Sebem, to kolejna dobra wiadomość. Wrócimy silniejsi niż kiedykolwiek – zapewnił Brytyjczyk.

Nissan e.dams pozostawia również testerów

Szefowie zespołu – Olivier i Gregory Driot powiedzieli: – To wspaniale, że Seb i Oli będą nadal ścigać się dla nas w Nissan e.dams. Obaj są niesamowicie utalentowani i nieustannie prezentują swoją silną determinację i zaangażowanie. Cieszymy się, że możemy liczyć na ich ciężką pracę w osiągnięcie jeszcze lepszych wyników.

Mitsunori Takaboshi będzie nadal kierowcą testowym i rezerwowym zespołu. Barwy zachowuje także były zwycięzca Nissan GT Academy Jann Mardenborough jako oficjalny kierowca symulatora.

ZOBACZ TAKŻE
Znamy wstępny kalendarz Formuły E na sezon 2020/21

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama