Connect with us

Czego szukasz?

Formuła E

Rast i di Grassi w Audi na sezon 2020/21 Formuły E

Audi Sport ABT Schaeffler rozpocznie nadchodzący sezon Mistrzostw Świata Formuły E z Lucasem di Grassi i z Rene Rastem w składzie. Lucas di Grassi to jeden z najlepszych kierowców elektrycznej serii. Rene Rast swoją formą latem w Berlinie utwierdził wszystkich, że na dobre dołącza się do zespołu niemieckiego producenta. Teraz otrzymaliśmy tylko potwierdzenie.

rast di grassi fe audi
Fot. Audi Sport

Rast w Berlinie potwierdził swoje umiejętności

– Świetne występy Rene w Berlinie dowiodły, że w Formule E czuje się on doskonale – był szybki i zdobywał sukcesy. Bez wątpienia zasłużył sobie, by zostać członkiem naszego zespołu w Formule E – wspominał Dieter Gass, szef Audi Motorsport. W sierpniowym finale sezonu w Berlinie Rast zdobył punkt w pierwszym z sześciu wyścigów. Kilka dni później znalazł się na podium.

W wyścigach finałowych zgromadził w sumie 29 punktów i zajął 15. miejsce w klasyfikacji kierowców. Wyprzedził tym samym wielu zawodników, którzy rywalizowali przez cały sezon.

– Wyścigi w Berlinie zaostrzyły mój apetyt na więcej! Nie mogę się już doczekać pierwszego pełnego sezonu w Formule E – ekscytował się Rast. – Reprezentowanie Audi w Mistrzostwach Świata FIA Formula E to ekscytujący rozdział w mojej karierze – dodał.

Rast jest związany z Audi od 2009 roku. Oprócz zwycięstw w 24-godzinnych wyścigach w Daytona, Spa i Nürburgring, zdobył tytuł ADAC GT Masters. Dwukrotnie został koronowany na mistrza DTM. Przed dwoma ostatnimi wyścigami obecnego sezonu DTM w Hockenheim, Niemiec jest liderem klasyfikacji generalnej.

ZOBACZ TAKŻE
Rast wygrał kolejny wyścig na Zolder. Pierwsze podium Kubicy | Analiza

Lucas di Grassi utrzymuje posadę w Audi

Obok Rene Rasta, swój siódmy sezon Formuły E w Audi Sport ABT Schaeffler rozpoczyna Lucas di Grassi. Po 69 wyścigach di Grassi przewodzi liście najlepszych kierowców serii. Ma na koncie 32 miejsca na podium i 796 punktów. Wśród jego dziesięciu zwycięstw jest również triumf w pierwszym w historii wyścigu Formuły E, który odbył się w Pekinie we wrześniu 2014 roku. – W ciągu tych sześciu lat doświadczyłem wszystkiego: wielkich sukcesów, porażek, szalonych emocji. A najlepsze jeszcze przed nami ze względu na fakt iż wyścigi Formuły E zmieniają się teraz w mistrzostwa świata – powiedział di Grassi. – Dam z siebie wszystko, by razem z Audi i z Rene w 2021 roku powalczyć o mistrzostwo świata – podkreślał Brazylijczyk.

ZOBACZ TAKŻE
Oficjalnie: ABB Formula E z rangą mistrzostw świata!

Rast i di Grassi z apetytem na mistrzostwo świata

– Niezmiernie ważne jest dla mnie posiadanie w składzie dwóch kierowców, którzy nawzajem będą się motywować do zdobywania jeszcze lepszych wyników – podkreślał Dieter Gass. – Lucas i Rene są właśnie takimi zawodnikami. Brazylijczyk to najbardziej utytułowany kierowca w stawce. Ma ogromny apetyt na kolejny tytuł mistrza klasyfikacji kierowców. Lider klasyfikacji generalnej DTM pokazał w Berlinie, że jest świetnym kierowcą. Od lat cieszą nas jego sukcesy w tej serii. Mam nadzieję, że podobnie będzie w Formule E.

Gdzie i kiedy start sezonu?

Początek siódmego sezonu Formuły E zaplanowano na połowę stycznia 2021 roku. Pierwszy wyścig ma odbyć się w Santiago w Chile. Po raz pierwszy FIA Formula E będzie się ścigać z rangą mistrzostw świata. W każdej z rundwezmą udział Lucas di Grassi, Rene Rast w Audi e-tron FE07.

ZOBACZ TAKŻE
ABB FIA Formula E ogłasza etapami kalendarz na sezon 2020/21

Oceń nasz artykuł!
Reklama