Connect with us

Czego szukasz?

WEC i 24h Le Mans

Tylko 24 samochody na starcie WEC 8h Bahrain. Spore zmiany w GTE Am

World Endurance Championship zalicza kolejny cios przed ostatnią rundą sezonu w Bahrajnie. Lista startowa po aktualizacji zawiera tylko 24 samochody.

WEC 8h Bahrain
Fot. Project 1

Cool Racing nie skończy sezonu WEC; osiem prototypów na starcie 8h Bahrain

LMP1 i LMP2 nie kończą ósmego sezonu WEC w pełnej krasie. LMP1, jak już od dłuższego czasu wiadomo, będzie się składać w WEC 8h Bahrain z walczących o mistrzostwo świata dwóch Toyot.

ZOBACZ TAKŻE
Dragonspeed powraca do WEC z programem LMP2 w sezonie 2021

W LMP2 tymczasem stawka spadła z ośmiu do sześciu samochodów. Do grona zespołów odpuszczających finał WEC dołączył szwajcarski Cool Racing. Zespół, którego współwłaścicielem jest Nicolas Lapierre, po sezonie zamierza opuścić WEC i ograniczyć swój program LMP2 do European Le Mans Series. To kolejne uderzenie dla mistrzostw świata, które od czasu odejścia SMP Racing po Supersezonie borykają się z coraz większymi problemami w stawce. Na starcie nie pojawi się także duński High Class Racing.

Liczne zmiany w załogach GTE Am. Bergmeister wraca do serii, a Picariello debiutuje

Niższa klasa GT serii jest przed ostatnią rundą sezonu świadkiem kolejnych zmian w składach. Tuż po naszym poprzednim artykule o WEC 8h Bahrain Aston Martin Racing potwierdził zmianę w załodze #98. Nieobecnego Augusto Farfusa, który wcześniej zaliczył Le Mans w Astonie #98, zastąpi były fabryczny kierowca Forda – Richard Westbrook.

O ile zespoły jeżdżące Ferrari nie zanotowały zmian, to w obozie Porsche dzieje się już bardzo dużo. Matteo Cairoli będzie w ten sam weekend walczył o mistrzostwo SRO GT World Challenge na Le Castellet. Jego miejsce w Project 1 #56 zajmie weteran Porsche – Jörg Bergmeister. Oba samochody Dempsey-Protona także zmieniły składy. #77 poprowadzi nie Matt Campbell, a młody Dennis Olsen. Campbell będzie w tym czasie walczył o zwycięstwo w 12h Sebring w klasie GTLM. #88 tymczasem, jak zwykle, znajduje się w stanie płynnym. Zespół potwierdził dwóch z trzech kierowców – Marco Holzera i Khaleda Al Qubaisiego.

ZOBACZ TAKŻE
ELMS 2020: United, i długo długo nic | Podsumowanie sezonu

Ostatnią zmianą na liście jest trzeci kierowca w Gulf Porsche #86. Świeżo upieczony mistrz Europy Alessio Picariello zastąpi Andrew Watsona. Będzie to pierwszy start Belga w World Endurance Championship.

Zaktualizowana lista startowa WEC 2020 8 Hours of Bahrain jest dostępna tutaj.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama