Nasze profile w mediach społecznościowych

DTM

Gdzie oglądać DTM w Polsce? [transmisja, stream, dtm online]

Internauci często wyszukują informacji, gdzie oglądać DTM w Polsce. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat transmisji serii z udziałem Roberta Kubicy.

Opublikowano

w dniu

Robert Kubica BMW M4 DTM testy Nurburgring 2020 rywale Roberta Kubicy gdzie oglądać DTM w Polsce
Fot. BMW

Kto pokazuje DTM w Polsce w 2020 roku? DTM w Super Polsat

Gdzie oglądać DTM w Polsce 2020? Prawa do transmitowania niemieckiej serii były łakomym kąskiem ze względu na występy w niej Roberta Kubicy, które z pewnością spotkają się z dużym zainteresowanie. Ostatecznie to Eleven Sports wygrało przetarg na pokazywanie DTM w latach 2020-21.

Tylko ten kanał posiada pełne prawa do serii kwalifikacyjnych, wyścigów oraz innych wydarzeń związanych z weekendami wyścigowymi. Umowa obejmuje także magazyny na temat DTM. 

ZOBACZ TAKŻE
DTM 2020: Niezbędnik kibica - wszystko, co musisz wiedzieć

W związku z powszechnym zainteresowaniem startami Roberta Kubicy, transmisjami były zainteresowane także ogólnodostępne kanały, ostatecznie jednak wszystkie prawa ma w swoich rękach Eleven Sports. Właścicielem stacji jest jednak Polsat, który zdecydował się na pokazywanie DTM w ogólnodostępnym kanale Super Polsat, który przede wszystkim znajduje się na naziemnej telewizji cyfrowej. Krótko mówiąc – jest dostępny niemal dla każdego zainteresowanego mieszkańca Polski.

Super Polsat przez cztery pierwsze weekendy wyścigowe sezonu 2020 pokazywał jeden – sobotni – wyścig weekendu. Nie zrobił tego jednak podczas pierwszego weekendu wyścigowego (5. weekend wyścigowy sezonu 2020) na Nurburgringu. Wydawało się, że to koniec transmisji wyścigów z udziałem Roberta Kubicy w ogólnodostępnej telewizji, ale na szczęście nie. Super Polsat po braku transmisji z jednego weekendu wyścigowego DTM, wrócił do transmitowania wyścigów niemieckiej serii. Także teraz sobotni wyścig poza Eleven Sports będzie więc także transmitowany na ogólnodostępnym Super Polsacie.

Gdzie oglądać Eleven Sports?

Eleven Sports posiada w swojej ofercie cztery kanały – Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3 oraz Eleven Sports 4. Wydarzenia na żywo związane z F1 transmitowane są na tych dwóch pierwszych antenach. 

Oferta Eleven jest dostępna u większości operatorów kablowych oraz satelitarnych. Mają ją w swojej ofercie m.in. Cyfrowy Polsat, Platforma Canal+, UPC, Netia, Inea, Vectra, Netia czy wiele mniejszych podmiotów. U części z nich są one składnikiem standardowego abonamentu w wybranych pakietach (jak np. w Inei), a w innych trzeba za nie dodatkowo zapłacić. Zazwyczaj koszt miesięcznego dostępu oscyluje w okolicach 15 złotych.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz DTM 2020 - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Co ważne, niektóre z tych podmiotów nie mają w swojej ofercie Eleven Sports 4, a jedynie trzy “podstawowe” kanały. Nie jest to jednak większy powód do zmartwień, bowiem czwarty kanał Eleven Sports jest dotąd najmniej ważny w ofercie nadawcy. Zamieszczane są tam głównie powtórki oraz magazyny.

Gdzie oglądać DTM w Polsce? Eleven Sports w Internecie

Kanały Eleven Sports dostępne są także w Internecie. Głównym miejscem jest strona samego nadawcy, a więc elevensports.pl. Miesięczny dostęp do wszystkich kanałów kosztuje tam 15,90 zł. Można także zdecydować się na inne wariant: półroczny dostęp w cenie 89,90 zł albo roczny za 159 zł. Co ważne, dostęp obejmuje także możliwość oglądania transmisji na telefonie za pomocą aplikacji Eleven Sports.

Poza tym, transmisje dostępne są także w innych serwisach – najpopularniejsze z nich to player.pl, pilot.wp.pl oraz ipla.tv. Cena za dostęp do kanałów jest podobna jak w przypadku zakupu za pomocą oficjalnej strony nadawcy.

Transmisja DTM w Internecie – DTM TV?

Niemiecka seria wyścigowa posiada dedykowaną platformę OTT, w której można oglądać serie kwalifikacyjne i wyścigi – DTM Grid. Ze względów licencyjnych jest ona jednak zablokowana w Polsce, jeśli chodzi o kwalifikacje i wyścigi. Oznacza to tak naprawdę, że widzowie nad Wisłą legalnie mogą oglądać wyścigowe poczynania Roberta Kubicy jedynie za pośrednictwem kanałów Eleven Sports albo Super Polsatu. To oczywiście zrozumiałe rozwiązanie w sytuacji, gdy Eleven Sports płaci za prawa do transmitowania niemieckiej serii.

Co ciekawe, jeszcze w zeszłym roku transmisje DTM były dostępne za darmo w serwisie YouTube. Teraz za pośrednictwem popularnego serwisu z video dostępne są jedynie piątkowe treningi DTM, co i tak jest zaskakującym rozwiązaniem w związku z uruchomieniem DTM Grid. Treningi są bowiem transmitowane także właśnie tam, w dodatku z możliwością wyboru komentarza pomiędzy niemieckim i angielskim. W tym przypadku polscy użytkownicy mogą śmiało korzystać z serwisu grid.dtm.com. Treningi są bowiem odblokowane także w naszym kraju. W przypadku weekendu wyścigowego na Hockenheimringu, odbędą się one 6 listopada o 13:00 i 16:20. Pierwszy potrwa 45, a drugi 30 minut. 

Gdzie oglądać wyścig DTM na Hockenheimringu 2020 na żywo?

ZOBACZ TAKŻE
Hockenheimring - obiekt odarty z duszy | Tory Formuły 1

Wszystkie podane niżej transmisje na żywo poprzedza studio, które odbywa się także po zakończonej sesji. Trwa ono od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. W jego ramach dziennikarze oraz eksperci dyskutują o przeszłych oraz nadchodzących wydarzeniach.

Nad DTM w Eleven Sports będzie pracowała bardzo podobna ekipa, co w przypadku F1. W studiu znajdą się bowiem Maciej Jermakow, Mikołaj Sokół, Aldona Marciniak i Robert Smoczyński, a kwalifikacje i wyścigi skomentują Mikołaj Sokół z Marcinem Grzywaczem. Jedyną nowością jest więc postać Marcina Grzywacza. To komentator znany głównie z meczów piłkarskich, który jednak wraz z Mikołajem Sokołem relacjonował np. zeszłoroczne zmagania W Series. 

ZOBACZ TAKŻE
Końcowa klasyfikacja generalna DTM 2020. Sprawdź, jak wygląda

Wiadomo już, że w związku z ograniczeniami ilości osób w padoku przez pandemię koronawirusa, Eleven Sports będzie wysyłać swoich dziennikarzy na pierwsze weekendy wyścigowe sezonu 2020. Nie można więc liczyć na relacje z padoku, bowiem całość własnych transmisji Eleven Sports będzie realizowana ze studia w Warszawie.

sesja kwalifikacyjna do pierwszego wyścigu – sobota, 7 listopada 2020 r. – 10:25-10:55 – Eleven Sports 1

pierwszy wyścig – sobota, 17 października 2020 r. – 13:25-14:35 – Eleven Sports 1, 13:25-14:40 Super Polsat

sesja kwalifikacyjna do drugiego wyścigu – niedziela, 8 listopada 2020 r. – 10:25-10:55 – Eleven Sports 1

drugi wyścig – niedziela, 8 listopada 2020 r. – 13:25-14:35 – Eleven Sports 1

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama