Connect with us

Czego szukasz?

WEC i 24h Le Mans

Kolejny sezon WEC i Rolex 24 dla Racing Team Nederland

Stali bywalcy mistrzostw świata przedłużają swój program LMP2. Racing Team Nederland poza WEC planuje atak na 24 Hours of Daytona w Orece 07.

Racing Team Nederland WEC
Fot. Racing Team Nederland/Facebook

Racing Team Nederland utrzymuje stabilność w programie WEC

Trzeci sezon w World Endurance Championship RTN przejeździ w niemal niezmienionym składzie. Dwa fotele są niezmienne – po raz kolejny Orekę #29 poprowadzą właściciel zespołu Frits van Eerd i doświadczony Giedo van der Garde. Po jednym sezonie ekipę musiał jednak opuścić Nyck de Vries.

ZOBACZ TAKŻE
High Class Racing zostaje w WEC na sezon 2021

Młody Holender został kilka miesięcy temu kierowcą testowym i rozwojowym Toyoty w LMH. Jego nieobecność w całkowicie holenderskim programie LMP2 nie jest potwierdzeniem jego angażu w topowej klasie, ale według van Eerda, może się to stać w najmniej spodziewanym momencie. De Vriesa zastąpi inny młody Holender – Job van Uitert. Dwukrotny wicemistrz LMP2 z United Autosports zaliczy swój pełny sezon WEC, po dwóch rundach sezonu 2019-20 przejechanych z RTN w zastępstwie za de Vriesa.

Holendrzy wybierają się za ocean razem z TDS Racing

Van Eerd potwierdził także przedłużenie umowy o współpracę z TDS Racing na dwa lata. Decyzja jest pokłosiem znacznej poprawy wyników po dwóch latach spędzonych z ekipą Dayvtek. Zarówno sezon 2017 w ELMS, jak i Supersezon WEC przejechane z Dayvtekiem w Dallarze P217 nie przyniosły oczekiwanych efektów. Przeciwnie – kierowcy, a zwłaszcza van Eerd, skarżyli się na trudności z jazdą włoskim prototypem i braki w doświadczeniu operatora. Po nawiązaniu współpracy z TDS i przesiadce na Orekę zła passa została odwrócona. Racing Team Nederland zaliczył w zakończonym niedawno sezonie WEC cztery podia, w tym zwycięstwo w 6 Hours of Fuji.

Racing Team Nederland WEC

Fot. Racing Team Nederland/Facebook

Wisienką na torcie programu wyścigowego RTN na 2021 rok będzie występ w styczniowym Rolex 24 at Daytona w klasie LMP2. Za ocean Holendrzy zabierają ze sobą swoją Orekę znaną z WEC i trójkę kierowców zakontraktowanych na mistrzostwa świata. Wspierać ich będzie jedyny kierowca spoza Niderlandów w składzie, Charles Milesi. Dziewiętnastoletni Francuz ma ograniczone doświadczenie w prototypach. Za kierownicą LMP2 zaliczył jak dotąd dwa starty, oba w tym roku. 24 Hours of Le Mans przejechane z Graffem zakończyło się DNFem w ostatniej godzinie, a 4 Hours of Monza dyskwalifikacją z drugiego miejsca. Oba incydenty nie miały jednak związku z jazdą Milesiego.

ZOBACZ TAKŻE
Dragonspeed powraca do WEC z programem LMP2 w sezonie 2021

Rolex 24 at Daytona zaplanowane jest na ostatni weekend stycznia. Otwierające sezon WEC 1000 Miles of Sebring odbędzie się tymczasem w połowie marca.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama