Connect with us

Formuła 1

Oficjalnie: Davide Brivio w Alpine F1. Jego rola nie jest dokładnie określona

Przypuszczenia o dołączeniu Davide Brivio do zespołu Alpine F1 potwierdziły się. Włoch wzmocni francuską ekipę przed sezonem 2021. Na ten moment nie podano jednak dokładnej charakterystyki jego funkcji “dyrektora wyścigowego”.

Opublikowano

w dniu

Davide Brivio w Alpine F1 Team
Fot. Twitter / Davide Brivio

Z oświadczenia Alpine Cars dowiadujemy się, że były szef Suzuki Ecstar będzie podlegał dyrektorowi generalnemu i prezesowi francuskiej marki. Laurent Rossi będzie miał dodatkowe wzmocnienie w dziale sportowym, w postaci nowego dyrektora wyścigowego, Davide Brivio w Alpine F1. Można domyślić się, że ojciec sukcesów Yamahy i Suzuki w MotoGP będzie bardzo blisko projektu wyścigowego Grupy Renault. Jego dokładna funkcja w Formule 1 zostanie określona w ciągu najbliższych tygodni.

Czyżbyśmy poznali nowego szefa zespołu?

Po odejściu Cyrila Abiteboula z Grupy Renault było wiadomo, że stajnia z Enstone pozostanie bez szefa. Przed ogłoszeniem odejścia Francuza sporo mówiło się o tym, że jego obowiązki może przejąć Marcin Budkowski. Polak, który jest dyrektorem wykonawczym ekipy i Renault Sport Racing, miałby dostać kolejny awans. Jednakże po ogłoszeniu, że to Laurent Rossi, a nie Davide Brivio, jest nowym prezesem i dyrektorem generalnym Alpine wypływały nowe scenariusze.

Prawdopodobnie to właśnie były szef Suzuki Ecstar w MotoGP zostanie nowym szefem Alpine F1. Za to Włoch będzie mógł liczyć na wsparcie Budkowskiego w nowym środowisku. Takie połączenie może pozwolić zwiększać wydajność pracy ekipy z Ensotne. Dawny zespół Renault, po przemianowaniu na Alpine, nadal jest priorytetem Grupy Renault. Wszyscy liczą na lepsze wyniki niż w 2020 roku. 

Przypomnijmy, że francuska stajnia uplasowała się na 5. miejscu w “generalce”. Do końca liczyli się w walce z Racing Point i McLarenem o 3. miejsce wśród konstruktorów. Daniel Ricciardo zdobył dla nich pierwsze podium – po powrocie Renault do F1 – podczas GP Eifelu. Następnie Australijczyk powtórzył ten wyczyn w GP Emilii-Romanii. Za to Esteban Ocon podczas GP Sakhiru zdobył drugie miejsce.

ZOBACZ TAKŻE
Davide Brivio w Alpine F1? Szef Suzuki opuszcza MotoGP

Davide Brivio w Alpine F1: Symbol dobrej zmiany i sukcesu?

Do Francuzów wrócił już Fernando Alonso. Hiszpan dał Renault dwa tytuły w latach 2005-2006. Od 2016 roku stajnia z Enstone stopniowo się poprawiała, pnąc się w górę. Ostatecznie w 2019 roku wyhamowali, ponieważ przez dwa ostatnie lata nie wyrównali i nie poprawili 4. lokaty z 2018 roku. Nie oznaczało to jednak, że nie poprawiały się ich osiągi. Dlatego teraz, Francuzi chcą zacząć od zmian, które mogą pomóc im wypromować markę Alpine. Ich celem jest poprawa w tegorocznej kampanii oraz dobre wejście w rewolucję techniczną zaplanowaną na 2022 rok.

ZOBACZ TAKŻE
Prezentacja Alpine F1: Czas na malowanie i zmiany w Grupie Renault

20-letnie doświadczenie Davide Brivio z MotoGP ma pomóc odświeżyć stajnię z Enstone. Włoch znany jest z dobrej komunikacji z zespołem i funkcji największego motywatora do pracy. Dodatkowo też umiejętności strategiczno-marketingowych odmówić także mu nie można. Wszyscy są ciekawi, jak poradzi sobie w F1.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama