Connect with us

Czego szukasz?

powered by Advanced iFrame. Get the Pro version on CodeCanyon.

ELMS i AsLMS

Lista startowa 4h Barcelona 2021: Jeszcze więcej Polaków!

ELMS wydało listę startową przed pierwszą rundą sezonu. Lista zawiera uzupełnienia niektórych ekip, a także kolejne polskie nazwisko.

lista 4h Barcelona 2021
Fot. European Le Mans Series

ACO pokazało dziś, jak wygląda lista startowa pierwszej rundy ELMS 2021 – 4h Barcelona. Lista stanowi głównie uzupełnienie załóg samochodów, które zostały podane w marcu. Jednakże zniknęły z niej dwa samochody.

Lista startowa 4h Barcelona 2021. ELMS ważnym krokiem dla kolejnego Polaka

Dobrą informacją jest pojawienie się kolejnego polskiego akcentu w tegorocznych mistrzostwach ELMS. Będzie to Mateusz Kaprzyk, który zaliczy debiut w tej serii w klasie LMP3. Kierowcę z Katowic zobaczymy w załodze #11 zespołu Eurointernational. To zespół, który kilka lat temu minimalnie pokonał Inter Europol Competition w walce o tytuł wśród zespołów LMP3.

ZOBACZ TAKŻE
Niespodziewany wybór Roberta Kubicy. Polak zaliczy pełen sezon w ELMS

Sama organizacja Eurointernational ma ponad dwadzieścia lat doświadczenia w motorsporcie – głównie w wyścigach single seaterów. Natomiast Mateusz Kaprzyk jest obecnie potwierdzony na pierwszą rundę. Nie wiadomo jeszcze, czy Polak zostanie w tej ekipie na pełny sezon. Warto wspomnieć, że Kaprzyk kilkukrotnie testował z Eurointernational w ciągu zimy – między innymi na początku marca odbył testy na torze Paul Ricard.

Lista startowa 4h Barcelona 2021. Zmiany w Inter Europolu

Inter Europol Competition – który od tego roku jest w pełni polskim zespołem, po przenosinach do podwarszawskich Marek – dokonał kilku zmian w składach swoich załóg. Z samochodu #14 zniknął Jakub Śmiechowski, który wcześniej był jedynym potwierdzonym kierowcą w tym samochodzie. W tej załodze mieliśmy również zobaczyć dwóch zawodników z Brazylii, jednakże plan ten pokrzyżowała pandemia. Natomiast w #13 do Martina Hippe dołączył Belg – Ugo de Wilde.

Menedżer polskiego zespołu – Sascha Fassbender – wyraża zadowolenie z faktu, że de Wilde będzie kierowcą Inter Europolu: – Ugo potwierdził swój talent w przeszłości. Natomiast starty w naszym zespole to kolejny krok naprzód w jego karierze. Nadal pracujemy nad pozyskaniem trzeciego kierowcy. Chcemy dokończyć formalności przed prologiem, który rusza w najbliższy poniedziałek.

ZOBACZ TAKŻE
43 samochody na 2021 w ELMS. Lista startowa z polskimi akcentami

Ubyło kilka samochodów

Pierwotnie do ELMS zgłoszone były czterdzieści trzy samochody, jednak w Barcelonie wystartują czterdzieści dwa. W klasach LMP3 i GTE ubyło nam bowiem po jednym samochodzie. W klasie LMP3 jest to zespół #16 BHK Motorsport, a w GTE – #69 Kessel Racing. Nie znamy oficjalnych przyczyn nieobecności tych dwóch załóg podczas pierwszej rundy. Braki zostaną jednak uzupełnione przez zespół Association SRT41, który pojawi się w dwóch pierwszych rundach w ramach klasy Innovative Car  z przerobioną Orecą 07.

Lista startowa 4h Barcelona 2021. Kilka ważnych uzupełnień w LMP2 i GTE

Warto też wspomnieć o kilku uzupełnieniach. W klasie LMP2 w załodze #21 DragonSpeed zobaczymy Ricky’ego Taylora. To tegoroczny zwycięzca Rolex 24 at Daytona, a także mistrz IMSA WeatherTech Sportscar Championship. W klasie GTE w #77 Proton Competition do Christiana Rieda dołączy Gianmaria Bruni i Jaxon Evans. Gimi Bruni to były kierowca Minardi, a także zwycięzca Le Mans z Ferrari w klasie GTE Pro. Evans to z kolei mistrz australijskiego i francuskiego pucharu Porsche. Obaj kierowcy są obecnie fabrycznymi kierowcami Porsche.

ZOBACZ TAKŻE
WRT ze składem w ELMS. Znamy zespołowych kolegów Kubicy

Tegoroczne mistrzostwa ELMS wystartują w weekend 16 – 18 kwietnia na torze w Barcelonie. Kilka dni wcześniej odbędzie się dwudniowy test przedsezonowy.

 

5/5 (liczba głosów: 3)
Skomentuj

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Reklama