Connect with us

Czego szukasz?

powered by Advanced iFrame. Get the Pro version on CodeCanyon.

ELMS i AsLMS

WRT ze składem w ELMS. Znamy zespołowych kolegów Kubicy

Zespół WRT podał dziś pełny skład swojej załogi w ELMS na sezon 2021. Zespół także wspomniał, że ma zamiar wystartować w tegorocznej edycji 24h Le Mans.

Deletraz i Ye WRT 2021 ELMS skłąd koledzy Kubica
Fot. WRT - W Racing Team / Koledzy zespołowi Roberta Kubicy

Zespół WRT ogłosił dziś pełny skład swojej załogi na nadchodzący sezon ELMS. Do Roberta Kubicy dołączą Louis Deletraz i Yifei Ye. Zespół także poinformował, że oficjalnie pracują nad wystawieniem drugiego samochodu w Le Mans.

ZOBACZ TAKŻE
Niespodziewany wybór Roberta Kubicy. Polak zaliczy pełen sezon w ELMS

Z single-seaterów do prototypów

Tak można krótko opisać ostatnie dwa lata w wykonaniu wspomnianej załogi WRT. Zarówno Robert Kubica jak i Deletraz i Ye mają doświadczenie w bolidach jednomiejscowych, a obecnie rozwijają się pod kątem prototypów i sportscarów. Robert Kubica rywalizował dwa lata temu w Formule 1, a obecnie jest kierowcą rezerwowym zespołu Alfa Romeo Racing. Jednak obecnie jego kariera idzie w stronę wyścigów długodystansowych.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Louisa Deletraza. Szwajcar w ostatnich latach rywalizował w FR 3.5 – które towarzyszyło WEC – a w zeszłym sezonie ścigał się w F2. Ma on także doświadczenie w autach GT3 – w ADAC GT Masters, a także w GT World Challenge Europe Endurance dla GPX Porsche. Zaliczył także 1 start w Le Mans dla Rebeliona w LMP1:

Bardzo się cieszę z faktu, że dołączam do WRT na sezon 2021. Mamy bardzo mocny skład z Robertem i Yiefei. Jestem pewny, że będziemy konkurencyjni od samego początku. Po mojej przeszłości w single-seaterach i LMP1 to bedzie dla mnie nowe wyzwanie. Nie mam wątpliwości, że WRT jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów. Pragnę podziękować Vincentowi (Vassonowi) i jego ludziom za zaufanie wobec mnie.

Natomiast trzeci kierowca to Chińczyk – Yifei Ye. Rywalizował on w seriach F4 – w tym francuskiej, w której zdobył tytuł – a także w Euroformula Open, którą wygrał w sezonie 2020. Natomiast ostatnio zaliczył udany debiut w wyścigach Endurance. Startował dla ekipy G-Drive w LMP2, w której zdobył tytuł razem z Rene Binderem i Ferdynandem Habsburgiem. Obecnie Chińczyk jest uznawany za obiecujący talent:

– Jestem podekscytowany faktem, że dołączę do ekipy WRT w ELMS. Po bardzo udanym przejściu z single-seaterów do prototypów jestem pewny, że będę w stanie utrzymać formę jako partner Roberta Kubicy i tak utalentowanego i doświadczonego kierowcy jak Louis Deletraz. Dziękuję Vincentowi za szansę. Nie mogę się doczekać startu sezonu.

ZOBACZ TAKŻE
G-Drive zdominowało zmagania w Dubaju w AsLMS | Podsumowanie

Możliwy drugi samochód WRT w Le Mans?

Dodatkowo zespół poinformował, że zespół ma zamiar wystawić wspomnianą załogę w Le Mans w czerwcu jako drugi samochód. Decyzja o starcie w Le Mans jest zależna od organizatorów, którzy na przełomie marca i kwietnia opublikują listę startową. 12 i 13 kwietnia ruszają przedsezonowe testy pod Barceloną. Z kolei 17 i 18 kwietnia odbędzie się pierwsza runda sezonu 2021.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Reklama