Connect with us

Czego szukasz?

WEC i 24h Le Mans

6h Imola z Robertem Kubicą | Live z wyścigu WEC

Zapraszamy na relację na żywo z drugiej rundy mistrzostw świata endurance, a więc 6h Imola WEC. Zapowiada się ekscytująca walka w każdej z klas w towarzystwie Tifosi oraz niepewnej pogody i żwirowych poboczy.

Robert Kubica na czele stawki do startu 6h Imola WEC
Fot. DPPI

Będzie ciasno na torze

Trzydzieści siedem samochodów na tak szybkim i krótkim torze to przepis na ostre ściganie w tłoku. O godz. 13:00 czasu polskiego wystartuje druga runda sezonu WEC, w trakcie której ważną rolę odegra ruch na torze. Hypercary będą musiały wielokrotnie uważać na to, w którym miejscu dublują samochody LMGT3. Te drugie w odróżnieniu od prototypów mogą agresywniej atakować wysokie krawężniki toru Imola, co będzie miało wpływ na walkę. Istotne będzie też zarządzanie ogumieniem, którego dogrzanie na torze typu Stop&Go bywa trudne. Na tego typu obiektach sporym wyzwaniem jest też zarządzanie spalaniem paliwa, ale z drugiej strony zadanie ułatwia obecność hybrydy, która pomoże Hypercarom w tej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE
Kolles wróci z dwoma autami? Kogo wybierze Cadillac? Hyperploty

Treningi wskazują nam na to, że mocne powinny być Ferrari  – w końcu to one wywalczyły pierwsze trzy miejsca na starcie! Ich największymi rywalami mogą być duety Porsche Penske oraz Toyoty. Tych trzech producentów wygląda na najlepiej przygotowanych do dzisiejszego ścigania. Jednocześnie nie można też pomijać #20 BMW, które pierwsze raz wprowadziło auto do Hyperpole. Oni oraz Alpine stracili sporo kilogramów w ramach BoP przed tym weekendem, co stawia ich w znacznie lepszej sytuacji przed wyścigiem względem rundy w Katarze. Na razie jednak Alpine musi zadowolić się towarzystwem Peugeota tuż za pierwszą dziesiątką.

Wspomniany Peugeot debiutuje w ten weekend ze zmodyfikowaną specyfikacją 9X8 wzbogaconą o tylne skrzydło. Choć tych zmian jest zdecydowanie więcej, bo dotyczą one też szerokości opon Michelin czy jedynego dozwolonego regulowanego elementu aerodynamicznego.

ZOBACZ TAKŻE
Cadillac zdominował GP Long Beach. Zamieszanie w końcówce

Niestety dla kibiców Cadillaca zapowiada się trudny wyścig, podobnie jak w przypadku Lamborghini. Natomiast mamy dobrą wiadomość dla polskich kibiców. Robert Kubica pojedzie jako pierwszy w #83 Ferrari 499P w tym wyścigu. Polak z zespołu AF Corse wystartuje z drugiej lokaty.

Relacja na żywo z 6h Imola 2023 WEC

Poniżej znajduje się relacja live z drugiej rundy WEC, którą prowadzi Grzegorz Piotrowicz. Zapraszamy do śledzenia jej oraz do interakcji od startu do mety.

 

 


 

Reklama