Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

Za miesiąc Dovizioso ponownie zasiądzie na Aprilii

Były zawodnik Hondy odbędzie kolejne testy z zespołem włoskiego producenta. Dovizioso zasiądzie ponownie na Aprilli, ale tym razem na Misano.

Dovizioso ponownie zasiądzie na Aprilli
Fot. Motogp.com

Andrea Dovizioso ponownie zasiądzie na Aprilii RS-GP. Włoch odbędzie kolejne testy z zespołem włoskiego producenta motocykli. Tym razem to będzie Włoski tor Misano World Circuit Marco Simoncelli. Podana data to dwudziesty trzeci i dwudziesty czwarty czerwca.

Dovizioso ponownie zasiądzie na Aprilii, ale w jakim celu

Głównym celem testu są prace rozwojowe tegorocznej maszyny RS-GP. Natomiast dla mistrza świata klasy 125cc to jest też dodatkowy trening, który pomaga w utrzymaniu kondycji w razie powrotu do ścigania w 2022 roku. Dodatkowo poprzedni test – na Mugello – został zakłócony przez pogodę. Test na Misano ma na celu nadrobienie straconego czasu na torze.

Nie byliśmy w stanie testować na Mugello. Dlatego też jestem zadowolony z tego, że Aprilia ponownie dała mi możliwość przetestowania ich maszyny, którą po raz pierwszy testowałem w Jerez. Oboje na tym zyskujemy. Aprilia otrzymuje ode mnie feedback i odczucia związane z pracą motocykla, które mogą wykorzystać w pracach rozwojowych. Natomiast ja zyskuję możliwość treningu i utrzymania kondycji fizycznej, która będzie potrzebna w razie ewentualnego powrotu w sezonie 2022. Dlatego też zdecydowaliśmy się na kolejne testy – powiedział były zawodnik Repsol Hondy i Ducati.

ZOBACZ TAKŻE
Dani Pedrosa wraca na tor z KTM-em. Przetestuje RC16

Dovizioso ponownie zasiądzie na Aprilii, ale czy w wyścigu?

Ten temat wraca wielokrotnie i nasila się za każdy razem, gdy Andrea Dovizioso odbywa test z Aprillią – a dobył ich już dwa. Były zawodnik Ducati mówi, że w tym roku nie zamierza startować z dziką kartą, ani w zastępstwie za Lorenzo Savadoriego. Jednakże nie wyklucza startów dla fabrycznej ekipy w sezonie 2022.

Dyrektor techniczny zadowolony z kolejnego testu

Romano Albesiano jest bardzo pozytywnie nastawiony do kolejnych testów z udziałem Andrei Dovizioso.

Nasz projekt RS-GP przeszedł ostatnio wiele zmian w ostatnim roku – powiedział.

Tutaj Włoch odnosi się do zmian technicznych jakie zaszły w motocyklu, ale też i do zmian personalnych. Na przykład warto wspomnieć, że rok temu Aprilia pozyskała byłego menedżera Scuderii Ferriari – Massimo Rivolę.

Teraz możemy koncentrować się na rozwoju. Początek sezonu 2021 był bardzo pozytywny co można było zauważyć. Możliwość pracy z Andreą to dobra okazja do przyspieszenia rozwoju. Przy pierwszych testach byliśmy w stanie przyjrzeć się wielu problemom, którym teraz będziemy mogli przyjrzeć się głębiej. To może pomóc nam w wydobyciu kolejnych osiągów z naszego projektu – ocenił.

Wspomniany test odbędzie się cztery dni po Grand Prix Niemiec na Sachsenring. Natomiast w pierwszy weekend po GP Niemiec odbędzie się holenderskim TT Assen. Z kolei za tydzień odbędzie się Grand Prix Włoch na Mugello.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama