Connect with us

Czego szukasz?

WEC i 24h Le Mans

Wyścig 6H Bahrajnu WEC | Relacja Live

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live z 6H Bahrain – przedostatniej rundy FIA WEC w sezonie 2021. Wyścig wystartuje o godz. 10:00.

6h Bahrain 2021 relacja live
Fot. FIA World Endurance Championship

Trochę o okolicznościach dwóch wyścigów w Bahrajnie

Sama relacja Live z 6h Bahrain 2021 znajduje się na dole. Natomiast tutaj kilka słów wstępu. Pierwotny kalendarz zakładał, że piąta runda odbędzie się na Fuji w Japonii w połowie października. Jednakże sytuacja epidemiologiczna w tamtym kraju nie wygląda najlepiej. Dlatego też ACO zdecydowało o przeniesieniu tej rundy na Bliski Wschód. Za tydzień stawka FIA WEC zmierzy się w wyścigu ośmiogodzinnym. Ten odbędzie się w nieco innych godzinach co mocno wpłynie na temperatury i warunki na torze Sakhir.

ZOBACZ TAKŻE
Jakie są szanse Inter Europol Competition na tytuł w LMP2 w WEC?

Jak przebiegały treningi?

Poza kolizją Toyoty #8 z Ferrari Iron Lynx to dość spokojnie. Na czele klasy Hypercar cały czas znajdowały się Toyoty przed Alpine. W LMP2 cały czas z kolei na czele mieliśmy samochody zespołu JOTA przed chociażby WRT czy United Autosports. Jeśli chodzi o liderów klasy LMP2 to załodze #28 zdarzyło się nawet wykręcić lepszy pojedynczy czas okrążenia niż Apine w klasie Hypercar. Dzisiejszy wyścig może być interesujący dla francuskiego zespołu. Zwykle w środku stawki znajdowały się samochody Inter Europol Competition oraz High Class Racing, w którym w ten weekend jedzie między innymi Robert Kubica.

ZOBACZ TAKŻE
WRT, Inter Europol, Penske? Kto pojedzie w LMP2 w WEC 2022?

W klasie GTE Pro praktycznie każda sesja padła łupem Porsche. Ferrari przez to, że otrzymało bardzo niekorzystny Balance of Performance raczej nie będzie w stanie nawiązać walki z niemieckim producentem. Chyba, że się okaże, że Włosi ukrywali swoje realne tempo. W GTE Am weekend również otworzyły Porsche na czele przed Astonami Martinami operowanymi przez TF Sport. Jednakże z biegiem weekend do głosu doszło także Ferrari, które dzięki Iron lynx triumfowało w kwalifikacjach.

ZOBACZ TAKŻE
Czym LMP2 Pro-Am różni się od zwykłego LMP2? Wyjaśniamy

Relacja Live z 6H Bahrain 2021

Sam wyścig zapowiada się interesująco między innymi przez to, że zużycie opon jest trochę wyższe niż zespoły tego oczekiwały. Oczywiście jeśli chodzi o pogodę to nie spodziewamy się opadów deszczu. Start około godz. 10:00 polskiego czasu, zmagania potrwają sześć godzin. Poniżej znajduje się nasza tekstowa relacja Live.

 

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama