Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

Kwalifikacje GP Ameryk: Złota seria Bagnai, pierwszy rząd Marqueza

Pecco Bagnaia nie najlepiej przepracował treningi, ale to nie przeszkodziło mu wygrać kwalifikacje przed wyścigiem o GP Ameryk 2021.

kwalifikacje gp ameryk 2021 bagnaia znowu na pole position
Fot. MotoGP.com

Kwalifikacje do GP Ameryk 2021: Marini zamienia się formą z Bastianinim

Pierwszy segment kwalifikacji otworzyła wywrotka Aleixa Espargaro, który bardzo często wywraca się w trakcie tego weekendu. Spory udział w tych wywrotkach mają być wyraźne nierówności asfaltu Circuit of The Americas. Kilka minut później po uślizgu przodu przewrócił się Miguel Oliveira.

Natomiast na pierwszym przejeździe najlepiej spisał Joan Mir, który korzystał z drugiego motocykla po awarii pierwszej maszyny w czwartym treningu. Dwukrotny mistrz świata zameldował się z czasem 2:03.872. Drugi czas uzyskał Franco Morbidelli na fabrycznej Yamasze ze stratą 0.3s do Hiszpana. Na półmetku sesji za nimi znaleźli się Alex Marquez, Luca Marini, Valentino Rossi i Iker Lecuona.

ZOBACZ TAKŻE
Gdzie oglądać MotoGP w 2024 roku w Polsce? [transmisja, stream, live]

Oczywiście na drugim przejeździe zawodnicy podkręcili tempo. Mir poprawił swój czas o 0.3s, podobnie jak Morbidelli, który uzyskał identyczny czas jak Mir na pierwszym przejeździe. Natomiast w ostatniej minucie na czoło tabeli wskoczył Luca Marini, który wypchnął Morbidellego z pierwszej dwójki dającej awans do Q2.

Finalnie najszybszy był właśnie Marini przed Mirem. Natomiast za nimi znaleźli się Morbidelli, Dovizioso, Alex Marquez i Enea Bastianini, który tym razem nie awansował do Q2.

Kwalifikacje do GP Ameryk 2021: Bagnaia kontynuuje serię pole position 

Drugą sesję najlepiej otworzył Jorge Martin z czasem 2:03.278, za którym uplasowali się Marc Marquez i Johann Zarco, który tydzień temu był operowany we Francji. Za nimi znaleźli się Francesco Bagnaia i Fabio Quartararo – lider i wicelider mistrzostw świata. Jednakże jeszcze przed półmetkiem drugiego segmentu kwalifikacji mieliśmy zmianę na pierwszym miejscu. Marc Marquez holował się za Alexem Rinsem i przebił czas Martina uzyskując 2:03.209.

ZOBACZ TAKŻE
Zapowiedź GP Ameryk: Powrót na terytorium Marqueza

W ostatnich czterech minutach zawodnicy wyjechali na finalne przejazdy i wtedy do akcji ponownie wkroczył Francesco Bagnaia z rezultatem 2:02.781, który do tej pory miał trudny weekend. Treningi zdecydowanie lepiej przepracował Jack Miller, który w treningach meldował się na szczycie tabeli w treningach. Natomiast w kwalifikacjach Australijczyk uzyskał dopiero dziesiąty czas. Natomiast obok Bagnai w pierwszym rzędzie ustawi się Fabio Quartararo, który liczy jutro na suchy wyścig i dobry start. Za nimi na trzecim polu ustawi się Marc Marquez. W drugim rzędzie zobaczymy Martina i Zarco, między którymi wystartuje Takagi Nakagami, zaś za nimi zakwalifikowali się obaj zawodnicy Suzuki i Luca Marini.

Po kwalifikacjach Marquez podkreślił jak ważny jest dla niego start z pierwszego rzędu. Podobne zadowolenie z wyniku wyraził także Fabio Quartararo. Natomiast Francesco Bagnaia chwalił pracę jaką wykonało Ducati po treningach, które nie poszły najlepiej w wykonaniu Włocha.

Tutaj znajdują się pełne wyniki kwalifikacji do GP Ameryk. Jutrzejszy wyścig klasy MotoGP wystartuje o godzinie 21:00 czasu polskiego.

ZOBACZ TAKŻE
Johann Zarco podda się zabiegowi po GP San Marino

Kwalifikacje do GP Ameryk 2021: Masia korzysta na pomocy team partnera w Moto3

Hiszpan Jaume Masia ustawi się jutro na pole position do wyścigu o GP Ameryk 2021 po tym jak zawodnik Red Bull KTM Ajo wygrał kwalifikacje. Obok niego ustawi się Dennis Foggia, który pomógł Artigasowi w zdobyciu piątego pola. Pierwszy rząd uzupełnił Jeremy Alcoba. W drugim rzędzie zobaczymy jutro Guevarę, wspomnianego Artigasa i Suzukiego. Za nimi ustawią się Filip Salac, Andrea Migno i Deniz Oncu, który pozostanie w ekipie Tech3 KTM w Moto3 na sezon 2022.

Czwartą linię utworzą jutro McPhee, Fenati i Nepa. Pedro Acosta wystartuje jutro z piętnastej pozycji. Natomiast Sergio Garcia nie wystartuje w wyścigu po tym jak nabawił się kontuzji w piątkowych treningach. To praktycznie przekreśla jego szanse na tytuł w sezonie 2021. Pełne wyniki kwalifikacji klasy Moto3 są dostępne tutaj. Wyścig najmniejszej kategorii wystartuje o godz. 18:00.

5/5 (liczba głosów: 1)

Fan wszystkiego, czym można się ścigać - nie ważne czy to ma dwa czy cztery koła i czy jest napędzane prądem czy benzyną. Stara się przybliżać wyścigi endurance i wyścigi motocyklowe.

Reklama