Connect with us

Czego szukasz?

IMSA SportsCar

Petit Le Mans 2020: Inter Europol pojedzie w LMP2

Mazowieccy piekarze coraz śmielej poczynają sobie w LMP2. Po solidnej pierwszej połowie sezonu ELMS i powrocie do Le Mans nadszedł czas na kolejne wyzwanie. Polski zespół wystawi prototyp P2 w Petit Le Mans 2020. Uwaga! Nie będzie to Ligier.

Inter Europol Petit Le Mans 2020
Fot. Inter Europol Competition

Inter Europol wyprawia się do USA po dwóch latach opóźnienia

Polski zespół pierwszy raz zainteresował się ściganiem w Stanach Zjednoczonych tuż po zakupie dwóch Ligierów JSP217 na potrzeby ekspansji ich programu w ELMS. Pierwotny plan zakładał start w 2019 roku w Rolex 24 at Daytona, Monterey GP i Petit Le Mans. Ostatecznie te zamiary skończyły się testem w Sebring, a drugiego Ligiera zobaczyliśmy w akcji tylko w ostatnim sezonie AsLMS. Teraz, mimo trwającej w na świecie pandemii, Inter Europol zgłosił do startu w Petit Le Mans 2020 jedną Orekę 07. Będzie to pierwszy start zespołu w tym samochodzie.

ZOBACZ TAKŻE
Kuba Śmiechowski: "Ukończenie 24h Le Mans to już sukces". | Wywiad

Układ z PR1 Mathiasen Motorsports stwarza okazję do przemyślenia opcji na przyszłość

Inter Europol w swoim debiucie po tej stronie oceanu będzie wspierany przez urzędujących mistrzów klasy LMP2 w IWSC – PR1 Mathiasen Motorsports. Amerykanie dostarczą Polakom samochód i siłę ludzką. Według menażera zespołu, Saschy Fassbendera, teoretycznie lekkomyślna decyzja o wyprawie do USA została podjęta z głową. Fassbender zaznaczył w swojej wypowiedzi, że wirusa nie da się zatrzymać, przez co głównym celem zespołu jest korzystanie z szans na próbowanie nowych mistrzostw i planowanie naprzód. Decyzja o wystawieniu Oreki w przedostatniej rundzie IWSC padła w szczególnym czasie dla Inter Europolu. Zespół wybierze się za ocean bezpośrednio po zakończeniu czwartej rundy ELMS na Monzy.

Petit Le Mans 2020. Załoga Oreki potwierdzona; za kółkiem zasiądą tytani światowego LMP3

Inter Europol wystawi w Petit Le Mans 2020 skład:

  • Jakub Śmiechowski (POL) – podstawowy kierowca zespołu. Mistrz Azji w LMP3 z sezonu 2018/19; dwa lata doświadczenia w LMP2 w ELMS; dwa ukończone podejścia do 24 Heures du Mans.

Zawsze marzyłem o ściganiu się w Ameryce. A teraz, za kilka tygodni, to marzenie się spełni. Uczenie się prowadzenia Oreki będzie trudne, ale czekam na tą okazję z niecierpliwością. Nasz zespół nie boi się odważnych decyzji. Dzięki temu, że jesteśmy silni, możemy sobie na to pozwolić – podkreślał Polak.

  • Rob Hodes (USA) – kierowca z wieloletnim doświadczeniem w LMP3, głównie w Stanach Zjednoczonych. W tym roku startuje w ELMS w zespole Nielsen Racing. PLM będzie jego debiutem w LMP2, i w tak długim formacie – nigdy wcześniej nie ścigał się w ponad czterogodzinnych wyścigach.
  • Austin McCusker (USA) – młody i obiecujący kierowca LMP3. Mistrz IMSA Prototype Challenge z 2019 roku. Pierwotnie zakontraktowany przez Inter Europol na uzupełnienie załogi #13 w tegorocznym ELMS.

Cudownie jest wrócić do Inter Europolu! Cieszę się z możliwości debiutu w LMP2. To będzie dla mnie wielki krok po ośmiu miesiącach spędzonych poza motorsportem. Jestem pewny umiejętności wszystkich członków zespołu. Myślę, że szybko uda mi się zaadaptować do samochodu i będziemy mogli walczyć o dobry wynik – powiedział Amerykanin.

Petit Le Mans 2020 odbędzie się w trzeci weekend października. Dokładnie 14-17.10.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama