Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Serie juniorskie F1

GB3: Horsten wygrał armagedon, dobra postawa Bilinskiego | Analiza

Bart Horsten wygrał swój pierwszy w karierze wyścig serii GB3 Championship. Roman Bilinski pojechał solidny wyścig. Zaglądamy także, co dzieje się w Austrii w czasie zmagań serii FRECA.

Bart Horsten Oulton Park

Najlepszy kierowca: Bart Hortsen

Dla Australijczyka jest to zarówno pierwsza wygrana jego karierze jak i w tym sezonie w serii GB3 Championship.  Horsten do wyścigu startował z czwartej pozycji i jako jeden z nielicznych był w stanie jechać tempem kierowców z pierwszej trójki. Kierowca zespołu Hitech następnie w pełni wykorzystał błędy i pech rywali. Ponadto odpierał ataki Christiana Mansella, który dosłownie szalał za jego plecami. Tym samym w pełni zasłużenie odniósł swoje premierowe zwycięstwo w tej kategorii. 

ZOBACZ TAKŻE
Bart Horsten o kryzysie w Australii. "Motorsport tam umiera" | WYWIAD

Nikt nie chciał wygrać tego wyścigu

Zak O’Sullivan robił co mógł, aby wyprzedzić Luke’a Browninga. Kierowca zespołu Carlin bowiem stracił na rzecz swojego rodaka. Na 10 okrążeniu lider klasyfikacji kierowców przypuścił atak w szykanie. Nieszczęśliwie doszło pomiędzy nimi do kontaktu i O’Sullivan odpadł z wyścigu. Do dużo dziwniejszej sytuacji doszło 2 okrążenia później. Na przedostatnim kółku Faria zaatakował Browninga. Brytyjczyk za wszelką cenę chciał się obronić i w efekcie obrócił swój bolid. Brazylijczyk nie chcąc wpaść w swojego kolegę z zespołu musiał także obrócić swój bolid i uderzył w bandę. Sędziowie nie mieli innego wyjścia jak przerwać wyścig.

 

Szalony Reece Ushijima

Przed weekendem na torze Oulton Park w rozmowie z nami Japończyk wyznał, iż bardzo ciężko wyprzedza się na tym właśnie obiekcie. Mimo to kierowca z Kraju Kwitnącej Wiśni dał wielkie show. Na szóstym okrążeniu Ushijima bowiem niesamowitym manewrem po zewnętrznej w piątym zakręcie minął Fredericka Lubina. Żaden inny kierowca nawet nie próbował przypuścić tam ataku. 

ZOBACZ TAKŻE
Reece Ushijima o fanach z Japonii. "Każdy kocha tu Vettela" | WYWIAD

Roman Bilinski jechał bardzo odważnie

Polak do wyścigu ruszał z 12. pola startowego. Jeszcze na pierwszym okrążeniu w szykanie minął Sebastiana Alvareza. Meksykanin jednak się nie poddał i byliśmy świadkami wspaniałej walki. Rodak Checo Pereza zdołał na moment wyprzedzić kierowcę Arden International, lecz ten pięknie minął go po zewnętrznej w pierwszym zakręcie na początku drugiego okrążenia. W dalszej części wyścigu Alvarez próbował minąć Bilinskiego w szykanie, lecz doszło między nimi do  kontaktu. Meksykanin w efekcie obrócił swój bolid. W samej końcówce rywalizacji odpadli Sagrera, O’Sullivan, Faria i Browning i tym samym Polak uplasował się na siódmej pozycji. Jest to bardzo dobry wynik, patrząc jakie trudności na początku weekendu miał Bilinski. 

ZOBACZ TAKŻE
Roman Biliński o celach i planach. "Chcę startować jako Polak" | WYWIAD

Wyniki wyścigu

Wyniki wyścigu GB3

Klasyfikacje GB3

Zak O’Sullivan oczywiście pomimo incydentu zostaje liderem mistrzostw z dorobkiem 434 punktów. Jednak drugi w tabeli Christian Manell traci do niego już „tylko” 95 punktów. Czołową trójkę uzupełnia Ayrton Simmons, który do lidera traci 105 punktów. Roman Bilinski w tabeli wskoczył na siódmą pozycję, zrównując się punktami z Sebastianem Alvarezem. Pełne tabele prezentujemy w poniższym wpisie.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja kierowców GB3 Championship: Sprawdź pozycję Bilinskiego

Aktualizacja 15:30 Doszło do wielu zmian w wynikach wyścigu. Sędziowie przywrócili zwycięstwo Browningowi. Bart Horten spada tym samym na drugie miejsce. Roman Bilinski otrzymał karę za wyprzedzanie poza torem Sebastiana Alvareza. Tym samym Polak spada na 13 miejsce.

GB3 wyniki

Co słychać w FRECA?

Argentyńczyk Fraco Colapinto wygrał sobotni wyścig FRECA. Natomiast dziś dołożył do tego pole position i wygraną w niedzielnej rywalizacji. Sekundę za nim na metę wpadł Gregoire Saucy, a podium uzupełnił Gabriel Bortoleto. Za nimi przyjechali Maloney, Hadjar i Dino Beganovic, który uzupełnił czołową szóstkę. W drugim wyścigu włoskiej F4 triumfował Tim Tramnitz przed Leonardo Fornarolim i Oliverem Bearmanem. Jedenaste miejsce zają debiutujący w wyścigach samochodowych Kimi Andrea Antonelli. Natomiast Piotr Wiśnicki i Kacper Sztuka ukończyli rywalizację tuż za pierwszą piętnastką. Wyścig zakończył się za samochodem bezpieczeństwa. Trzeci i ostatni wyścig weekendu wystartuje o 17:10.

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama