Czego szukasz?

FIA WEC

Robert Kubica dokończy sezon 2021 w mistrzostwach świata FIA WEC

Dobre wieści dla polskich kibiców. Robert Kubica wystąpi podczas dwóch ostatnich wyścigów WEC. Polak zastąpi Duńczyka Jana Magnussena w ekipie High Class Racing.

Robert Kubica i starty w Endurance
Fot. High Class Racing

Robert Kubica powraca do High Class Racing

Polak w tym sezonie wraz z Yifeiem Ye i Louisem Deletrazem został mistrzem serii ELMS. Załoga WRT zdołała tego dokonać na jedną rundę przed końcem kampanii. Jak się okazuje poza ostatnią rywalizacją w mistrzostwach Europy w klasie LMP2, krakowianin wystartuje w mistrzostwach świata FIA WEC, podczas podwójnej rundy w Bahrajnie. Kubica zastąpi podczas rywalizacji w Sakhirze Jana Magnussena.

ZOBACZ TAKŻE
Jan Magnussen - ikona Corvetty w Endurance | Zmarnowane talenty F1

Kierowca rezerwowy zespołu Alfa Romeo Racing Orlen będzie dzielił Orecę-07 Gibson wraz z Duńczykami Andersem Fjordbachem i Dennisem Andersenem. Cała ta trójka miała okazję już się poznać. Skandynawowie jak i Polak wraz z Ferdinandem Habsburgiem rywalizowali w jednej załodze w czasie wyścigu Daytona 24h. Załoga #20 nie zdołała jednak ukończyć zawodów ze względu na problemy ze skrzynią biegów. 

ZOBACZ TAKŻE
Nico Müller pierwszym oficjalnym kierowcą Audi w LMDh

Sam zainteresowany tak wypowiedział się o danej mu szansy. – Po mistrzostwach ELMS i oczywiście udziale w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, cieszę się, iż ponownie dołączam do High Class Racing na ostatnie rundy WEC w Bahrajnie. Oczywiście znam już zespół i moich kolegów z zespołu Andersa i Dennisa i postaramy się mieć więcej szczęścia niż mieliśmy w Daytonie. Postaramy się osiągnąć jak najlepsze wyniki w tych dwóch rundach i mam nadzieję, że pomogę im osiągnąć cel. Nie mogę się doczekać ponownego dołączenia do zespołu po raz drugi w tym roku i tak, miejmy nadzieję, iż uda mi się osiągnąć coś dobrego ścigając się w klasie Pro-Am, która jest nieco inna niż to, co robiłem w tym roku w ELMS i Le Mans. Jak sądzę to bardzo dobra okazja i chciałbym ją wykorzystać, aby dać z siebie wszystko jeszcze raz.

Nie są to jedyne ogłoszenia

Warto dodać, iż nie są to jedyne nowiny z WEC. Niedawno Audi zaczęło ogłaszać swoich kierowców, którzy od 2023 roku będą startować w klasie LMDh. Mowa tu o Rene Raście i Nico Müllerze.

ZOBACZ TAKŻE
Rene Rast pojedzie w Le Mans dla Audi

Tym samym świat wyścigów w ostatnim czasie Endurance przeżywa prawdziwe oblężenie jeżeli chodzi o ogłoszenia. Wyścigi w Bahrajnie odbędą się w dniach 30 października i 6 listopada. Pierwsze zawody będą trwać 6 godzin, a drugie 8.

5/5 (liczba głosów: 3)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama