Czego szukasz?

F4

Hiszpańska F4: Tsolov najszybszy, pech Kucharczyka | Analiza kwalifikacji

Nikola Tsolov po raz 4. z rzędu wywalczył pole position do wyścigu Hiszpańskiej F4. Czołową 3 uzupełnili Geor Kelsturp i Hugh Barter. Tymoteusz Kucharczyk z kolei po wielkim pechu uplasował się na 11. pozycji.

Fot. PKN Orlen

Nikola Tsolov królem kwalifikacji

To już dosłownie jest tradycja. Bułgar, który jest podopiecznym Alpine dosłownie gromi rywali w sesjach kwalifikacyjnych. Reprezentant ekipy Campos Racing, po raz kolejny podczas tego weekendu wyścigowego zwyciężył w czasówce z przewagą ponad pół sekundy nad drugim kierowcą! To istny nokaut, który pokazuje jak wielkim specjalistą od kwalifikacji wydaje się być Tsolov. Dla kierowcy z kraju ze stolicą w Sofii, to 4. pole position w karierze w Hiszpańskiej F4.

Pech Tymoteusza Kucharczyka

Podopieczny PKN Orlen, podobnie jak w sobotę, rozkręcał się z minuty na minutę. Gdy wydawało się, iż Polak w końcu przejedzie znakomite okrążenie sędziowie przerwali sesję, po tym jak jeden z kierowców rozbił się. Ku zdziwieniu wielu, sesji nie wznowiono. Oznacza to, iż polski kierowca do 3. wyścigu w Jerez ruszy z 11. pozycji.

ZOBACZ TAKŻE
Tymoteusz Kucharczyk rusza na podbój F4. Co warto o nim wiedzieć?

Filip Jenić w końcu znalazł rytm

Serb, dla którego to drugi w karierze sezon w Hiszpańskiej F4 ma problemy ze stabilizacją. Jednak jak się wydaje, reprezentant ekipy Campos Racing w końcu zaczął był bardziej regularny. Zarówno wczoraj jak i podczas dzisiejszej czasówki, 16-latek uplasował się bowiem w czołowej 10. Podczas niedzielnej sesji Jenić spisał się kapitalnie, gdyż zajął 7. miejsce. Oznacza to, iż w 3. wyścigu tego weekendu, powinien być przynajmniej w stanie powalczyć o duże punkty.

Campos lepszy od ekipy MP Motorsport

Hiszpańska stajnia w tym sezonie rzuciła wielkie wyzwanie holenderskiej ekipie, która od 2016 roku dominuje w hiszpańskim czempionacie. Podczas 2. kwalifikacji w Jerez, to właśnie zespół założony przez Ś.P Adriana Camposa, okazał się lepszy od MP Motorsport. Zawodnicy reprezentujący tą ekipę, zajęli bowiem kolejno 1., 2., 3., 7., i 8. miejsca. Czegoś takiego w tym sezonie nie dokonali nawet rywale z Hiszpanii. 

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz Hiszpańskiej F4 2022. Gdzie i kiedy startuje Kucharczyk?

Co nas czeka jeszcze dziś?

W Jerez do rozegrania zostały jeszcze 2 wyścigi. Pierwszy niedzielny wystartuje o godzinie 11:15. Z kolei drugi, wystartuje o godzinie 14:45.

ZOBACZ TAKŻE
Gdzie oglądać Hiszpańską F4 z Kucharczykiem? [transmisja, live, stream]

Tym samym młodzi zawodnicy będą rywalizowali niemalże w tym samym czasie co kierowcy F1 w Monako. Zobaczymy jak ten fakt wpłynie na obecność kibiców na torze zlokalizowanym w Hiszpanii. 

Wyniki 2. kwalifikacji w Jerez

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama