Czego szukasz?

powered by Advanced iFrame. Get the Pro version on CodeCanyon.

F4

Oficjalnie: Kacper Sztuka ogłosił plany na sezon 2023

Jest i ostatni element układanki. Kacper Sztuka będzie w tym sezonie startował we Włoskiej F4 w barwach US Racing.

Kacper Sztuka ogłoszenie planów na 2023 rok

Zaskoczenia nie ma… można było się domyślić

Kacper Sztuka w 2023 roku nadal będzie występował we Włoskiej Formule 4. Będzie to jego trzeci sezon w tych mistrzostwach. W 2021 roku Polak reprezentował barwy słoweńskiej stajni wyścigowej AS Motorsport, gdzie wywalczył 2 podia w kategorii debiutantów. Z kolei w kolejnej kampanii mogliśmy śledzić go w zespole US Racing. Przez cały zeszły sezon Sztuka kręcił się w okolicach wysokich pozycji i nawet 2 razy wygrał zawody. Miało to miejsce na Imoli, a także Red Bull Ringu. Polski kierowca wyścigowy niedawno wziął udział w testach Włoskiej F4 z US Racing i to mogło sugerować, jakie ma plany. Teraz się one potwierdziły.

Z jednej strony szkoda, że 17-latek nie mógł poczynić kroku wyżej. Zwłaszcza że interesowały się nim czołowe ekipy FIA F3. Z drugiej strony zaś ważne jest to, że reprezentant US Racing nie będzie musiał zawiesić swojej kariery. Pozostaje teraz liczyć na to, że Polak znajdzie w końcu większych sponsorów, którzy pomogą mu dojść na szczyt.

Zimą był sukces i to bardzo wielki

Sztuka to utalentowany kierowca. Żaden inny reprezentant słoweńskiego AS Motorsport nie otarł się o punkty. Ponadto jako pierwszy zawodnik z naszego kraju wygrał on zawody Włoskiej F4. Talent i umiejętności potwierdził zimą, gdzie został mistrzem Formuły Winter Series. 17-latek wygrał wówczas 5 wyścigów i zapewnił sobie tytuł czempiona serii na 2 wyścigi przed końcem kampanii.

Kacper Sztuka o testach w Belgii. "Wykonaliśmy dobrą robotę"

W sezonie 2023 Włoskiej F4 ujrzymy 7 rund, czyli planowo zostanie rozegranych 21 wyścigów. 5 rund rozegranych zostanie we Włoszech, a dwie pozostałe w Belgii i Francji. Tym samym doszło do małej zmiany w kalendarzu, bo rok temu to Red Bull Ring, a nie Paul Ricard gościł kierowców F4. Tradycyjnie będziemy relacjonować tą serię na łamach Motohigh.pl.

Uwaga! Osoby zainteresowane wspieraniem kariery Kacpra Sztuki zapraszamy na stronę polskiego zawodnika w serwisie Patronite. Każdy z was może przyczynić się do dalszego rozwoju naszego kierowcy w seriach juniorskich i nie tylko.