Connect with us

Czego szukasz?

FRECA

FRECA: Biliński nie dojechał do mety na Imoli | Analiza 1. wyścigu

Otwarcie sezonu FRECA było bardzo ważne dla Romana Bilińskiego. Niestety Polak nie zapamięta tej soboty najlepiej. Wyścig był dość chaotyczny. Wystąpiły w nim dwie neutralizacje i czerwona flaga. Szczegóły oraz warte odnotowania występy w artykule.

Biliński - Trident FRECA klasyfikacja generalna freca 2023
Biliński miał już okazję zapoznać się z Tridentem od kulis i współpracę bardzo sobie chwali | Fot. Roman Bilinski / Facebook

Występ Romana Bilińskiego

Roman Biliński startował z 11. pola. Polak stoczył kilka potyczek w środku stawki. Skorzystał z błędu Van Hoepena, który wyjechał poza tor. W tym momencie Polak przez moment ocierał się o punktowane pozycje. Ostatecznie jednak w trakcie pogoni za Belovem wyjechał poza tor. Później został zmuszony do zatrzymania samochodu i wywołał w ten sposób drugą neutralizację. 

ZOBACZ TAKŻE
FRECA: Biliński w czołówce na testach w Barcelonie | Analiza

Najlepszy kierowca: Martinius Stenshorne

Zawodnik R-ace GP może zaliczyć otwarcie sezonu 2023 FRECA do bardzo udanych. Norweg jechał praktycznie bezbłędnie i nie dał przed  Kimiemu Antonalliemu. Stenshorne nie stracił zimnej krwi podczas całego dystansu wyścigu. Pałał opanowaniem także podczas startu i restartów. Ostatecznie prowadząc przez cały wyścig zgarnął pierwsze zwycięstwo w obecnej kampanii. 

Najlepszy zespół: Prema Racing

Mimo braku zwycięstwa na wyróżnienie zasługuje ekipa Premy. Włoska stajnia uzupełniła podium na Imoli w postaci Kimiego Antonelliego i Rafaela Camary. Natomiast tuż za podium uplasował się inny członek zespołu, Lorenzo Fluxa. Dzięki tym wynikom ten team lideruje w klasyfikacji zespołowej. 

ZOBACZ TAKŻE
Roman Biliński przed sezonem 2023. "Włożyliśmy sporo pracy w testy" | WYWIAD

Największe zaskoczenia: Michael Belov

Rosjanin startujący pod neutralną flagą pokazał się ze świetnej strony. Stoczył wiele potyczek, również z Romanem Bilińskim. Warto zwrócić uwagę na jego zaciętą walkę na torze z Van Hoepenem. Ostatecznie startując z 14. miejsca, awansował do pierwszej dziesiątki. Wyścig zakończył na bardzo dobrym, 

Największe rozczarowania: Santiago Ramos

Zawodnik RPM, Santiago Ramos, wystartował z alei serwisowej. Próbując przebijać się przez stawkę, skończył zaledwie na 23. pozycji, podczas gdy miał startować do wyścigu z 2. rzędu. Na pewno nie na to liczył Meksykanin, szczególnie po zdobyciu tak wysokiej pozycji startowej. Nie był w stanie zbyt wiele zdziałać w tak chaotycznym wyścigu, pełnym neutralizacji. Zakończenie rywalizacji 3 minuty przed planowanym czasem również pokrzyżowało plany kierowcy RPM.

ZOBACZ TAKŻE
FRECA: Kolega z zespołu Kacpra Sztuki w ART Grand Prix

Klasyfikacje generalne: Stneshorne i R-ace GP na czele

Po pierwszym wyścigu w sezonie FRECA klasyfikacje prezentują się następująco. Liderem wśród kierowców jest Martiunus Stenshorne z teamu R-ace GP. Jednak to nie ta ekipa zdobyła najwięcej punktów. W klasyfikacji zespołów przoduje Prema Racing. Włoski team rozpoczął sezon od zdobycia czterech miejsc w czołowej piątce. Na razie wszystko wskazuje na to, że mistrzowie z poprzedniego roku obronią tytuł, choć jeszcze dużo wyścigów do końca sezonu.

Co przed nami?

Już jutro, 23 kwietnia, o godz. 8:55 czasu polskiego drugie kwalifikacje FRECA na torze Imola. Znów czeka nas rywalizacja w dwóch grupach, która wyłoni ustawienie do wyścigu nr 2. Z całą pewnością Roman Biliński postara się poprawić swoje osiągnięcie z soboty i jeśli mu się uda, będzie lepiej rozstawiony. Szczegóły dotyczące transmisji Formula Regional Championship by Alpine znajdziecie w materiale, do którego link znajduje się poniżej.

ZOBACZ TAKŻE
Gdzie oglądać FRECA w Polsce? [transmisja, stream, live]

Wyniki 1. wyścigu FRECA na torze Imola

Imola 2023 FRECA 1. wyścig

Fot. FRECA / Wyniki 1. wyścigu Imola 2023

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama