Connect with us

Czego szukasz?

Formuła E

ePrix Rzymu odwołane z powodu koronawirusa

Z powodu wszechobecnych zaostrzonych środków zapobiegawczych ABB FIA Formula E zdecydowała o odwołaniu ePrix Rzymu, które miało odbyć się 4 marca.

ePrix Rzymu kalendrz formuły e
Fot. LAT / Formula E

Z racji ograniczania dużych zgromadzeń ludzkich podjęto środki ostrożności, aby uniknąć szerzenia się wirusa COVID-19 we Włoszech. Jest pewne, że w planowanym terminie nie zobaczymy stawki 24 kierowców Formuły E podczas zmagań o ePrix Rzymu. Koronawirus stanął tym samym także na przeszkodzie serii Jaguar I-Pace eTrophy. To już druga runda pucharu Jaguara, która nie dojdzie do skutku. Wcześniej z tego samego powodu nie doszedł do skutku wyścig w Chinach.

Formuła E, FIA, EUR Sp. A. oraz Automobilklub Włoski (ACI) podejmą starania by zaplanować jakieś opcje alternatywne dla anulowanej dziś rundy. Istnieje prawdopodobieństwo powrotu do Marrakeszu lub organizacja wyścigu na torze Ricardo Tormo w Hiszpanii, gdyż tam obecnie znajdują się wszystkie bolidy w oczekiwaniu na rozwój sytuacji.

We Włoszech odwołano już między innymi testy serii DTM. Przeniesiono je do Niemiec, na tor Hockenheimring. Jednak kibice nie będą mogli znajdować się na terenie obiektu. W ramach ostrożności odroczono także w czasie inaugurację sezonu Super Formuły na torze Suzuka. Natomiast w MotoGP odwołano już start królewskiej klasy w Katarze oraz Tajlandii. W Formule 1 odwołano także GP Chin, które jednak może się odbyć w innym terminie, co wydaje się mało prawdopodobne.

Ze wszystkimi, którzy zakupili bilety na ePrix Rzymu, będzie nawiązany kontakt w ciągu kilku dni. O rozwoju sytuacji będziemy was informować na bieżąco. Jeśli sytuacja na świecie zostanie opanowana, najprawdopodobniej stawkę FE zobaczymy ponownie podczas ePrix Paryża, 2-3 maja. Kibice będą musieli uzbroić się w cierpliwość. 2020 rok w motorsporcie może być naprawdę trudny.

Przypomnijmy, że wcześniej z powodu koronawirusa odwołano ePrix Sanyi. Niewykluczone, że czeka nas wiele zmian w motorsportowym kalendarzu. 

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama