Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

Mir gotowy na walkę z Marquezem. Zamierza bronić tytułu MŚ

Joan Mir nie ukrywa, że zamierza obronić mistrzowski tytuł w przyszłym sezonie. Ponadto, planuje nawiązać walkę z powracającym Marquezem.

Joan Mir gotowy na walkę z Marquezem

Nieobecność Marca Marqueza w minionym sezonie MotoGP przyczyniła się do bardzo wyrównanej walki w stawce. Rywalizacja o tytuł trwała niemal do samego końca, a zwycięzcą okazał się Joan Mir. Hiszpan był pierwszym od 20 lat motocyklistą, który zdobył MŚ dla Suzuki. Jak sam jednak przyznaje – liczy, że w przyszłym roku nawiąże emocjonującą walkę z powracającym Marquezem.

ZOBACZ TAKŻE
Nakagami ma odważny cel. Chce walczyć o MŚ MotoGP w 2021 roku

Mir w sezonie 2020 aż siedmiokrotnie stawał na podium, w tym raz na najwyższym stopniu. Tym samym przejął „pałeczkę” od swojego rodaka. Marc Marquez bowiem na początku sezonu, podczas GP Hiszpanii doznał poważnej kontuzji ręki. Pomimo że początkowo zawodnik Hondy chciał wrócić na tor, to jednak problem okazał się zdecydowanie poważniejszy. Niedawno Marquez poddał się trzeciej operacji, a jego powrót na początku przyszłego roku staje pod znakiem zapytania.

Joan Mir: Mamy sporo pracy, ale możemy walczyć z Marquezem

ZOBACZ TAKŻE
Sezon MotoGP 2020 zakończony. Czas na pożegnania

Pomimo niepewnej przyszłości Marca Marqueza, Joan Mir jest przekonany, że jego rodak szybko wróci na tor. Co więcej, chce z nim walczyć. Jednocześnie, aktualny mistrz świata przyznał, że jego zespół ma sporo pracy. – Będzie naprawdę fajnie. Nie mogę się doczekać, aż zacznę walczyć z Markiem. Musimy jednak poprawić prędkość, nasz motocykl nie należy do najszybszych, a żeby pokonać Marqueza, musi być najlepszy.

ZOBACZ TAKŻE
Mir mistrzem świata MotoGP 2020! GP Walencji dla Morbidellego | Analiza

Mir nie wie, jak sam poradzi sobie z presją, ale liczy, że z dobrą maszyną będzie w stanie walczyć z Hondą i swoim rodakiem. – Gdybym nie był w stanie poradzić sobie z presją, z pakietem najlepszym w stawce, mogę to zrobić. Jeśli uzyskamy dobrą prędkość, zaczniemy walczyć o pole position i zwycięstwa w każdym Grand Prix. Myślę, że na pewno możemy podjąć się walki z Marquezem. Nasz zespół jest jednym z tych, którzy mają największy margines do poprawy na samym początku.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez MIR36 (@joanmir36official)

Marc Marquez pod wrażeniem Joana Mira

ZOBACZ TAKŻE
Ciekawa umowa w MotoGP. Monster z Suzuki od 2021 r.

Sam Marc Marquez przyznał niedawno, że Joan Mir zasłużył na mistrzowski tytuł. Według Hiszpana, motocyklista Suzuki jest najbardziej regularnym zawodnikiem w stawce. – Konsekwencja i regularność to klucz, dlatego mir zdobył mistrzostwo, nie robiąc nic specjalnego. Będzie walczył o tytuł, ponieważ ma talent. Ja natomiast spróbuję mu go odebrać – przyznał 27-latek.

Oceń nasz artykuł!
Reklama