Czego szukasz?

FIA WEC

8h Portimão zastąpi Sebring w kalendarzu WEC 2021

Pandemia po raz kolejny pokrzyżowała plany ACO. 1000 Miles of Sebring w 2021 roku znów się nie odbędzie, a w kalendarzu WEC zastąpi je 8h Portimão.

8h Portimão WEC 2021
Fot. Autodromo do Algarve

8h Portimão otworzy sezon 2021 w WEC

Dziewiąty sezon WEC miał się rozpocząć ośmiogodzinnym 1000 Miles of Sebring w połowie marca. Ten wyścig miał być po raz kolejny częścią Super Sebring – weekendu łączonego z Twelve Hours of Sebring, drugą rundą NAEC. Jednak po raz drugi z rzędu koronawirus zniweczył te plany. ACO brało pod uwagę przeniesienie pierwszej rundy sezonu WEC do Europy już jesienią zeszłego roku, i przygotowało plan B. Dzisiaj otrzymaliśmy potwierdzenie, że WEC 2021 8h Portimão jest właśnie tym planem B. Decyzja została podjęta w ostatniej chwil, tuż przed ostatnim terminem wysłania samochodów za ocean.

 

ZOBACZ TAKŻE
Jest lista startowa WEC 2021. 33 samochody i 5 producentów

Algarve International Circuit jest znanym ACO torem. Od kilku lat na portugalskim torze odbywa się finał sezonu ELMS i MLMC, a także liczne testy przedsezonowe zespołów sportscarowych. Jednak tygodniowy pobyt WEC w Portimão będzie pierwszym doświadczeniem serii na tym torze. Przed samym 8 Hours of Portimão, zaplanowanym na weekend 2-4 kwietnia, WEC przeprowadzi także oficjalny test. Prologue będzie pierwszą okazją do porównania nowych saochodów LMH i spowolnionych LMP2, a będzie miał miejsce 30 i 31 marca.

ZOBACZ TAKŻE
LMEM ma nowego szefa. Frédéric Lequien przejmuje władzę

Frédéric Lequien patrzy na nową miejscówkę z nadzieją. – W ciągu ostatnich kilku miesięcy pandemia stała się nieprzewidywalna. Po dyskusjach z naszymi partnerami i zaangażowanymi osobami podjęliśmy decyzję o przeniesieniu początku sezonu do Europy. To tu znajduje się większość naszych zespołów. Konsekwencje finansowe odwołania wyścigu w ostatnich chwili byłyby dla nich i dla nas w WEC zbyt duże, więc uważam decyzję za słuszną. Portimão jest torem dostarczającym doskonałe wyścigi w ELMS, i ma świetną infrastrukturę. Nie możemy się doczekać rozpoczęcia nowego sezonu WEC właśnie tam, na początku kwietnia.

Glickenhaus zadebiutuje w WEC w 8 Hours of Portimão

Nowy termin początku sezonu WEC spowodował, że stawka Hypercar urosła. Glickenhaus miał odpuścić Sebring ze względu na konfliktujący termin odprawy do USA z włoskiej siedziby Podium Engineering. Jednak przełożenie startu sezonu od dwa tygodnie i przeniesienie go do Portugalii umożliwiło amerykańskiemu producentowi wzięcie udziału w pierwszej rundzie sezonu WEC.

Wanna SCG007 w ostatnich dniach pomyślnie zaliczyła testy zderzeniowe, a obecnie Podium pracuje nad dokończeniem budowy obu prototypów LMH. Zespół wziął już udział w teście w symulatorze, na podstawie którego ACO opracuje wstępne BoP dla klasy Hypercar. W najbliższych dniach Jim Glickenhaus obiecuje ujawnienie szczegółów programu, w tym nowych partnerów technicznych i obsady obu załóg samochodów #708 i #709.

ZOBACZ TAKŻE
Toyota pokazała prototyp na nową erę WEC. Oto GR010 LMH | akt.

World Endurance Championship rozpocznie się Prologiem w ostatnich dniach marca. Pierwszy wyścig, 8 Hours of Portimão, odbędzie się w weekend 2-4 kwietnia.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama