Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Poznań Motor Show 2019 – Poznańskie święto motoryzacji

Pod koniec marca w Poznaniu, odbędzie się 27. edycja Poznań Motor Show. Jako, iż jest to najważniejsza motoryzacyjna impreza w kraju, nie może Was na niej zabraknąć. Sprawdźcie, jakie atrakcje przygotowali tym razem organizatorzy.

Opublikowano

w dniu

Fot. MTP / Poznań Motor Show 2019

Siła tradycji

Targi Poznań Motor Show, to od lat najważniejsza motoryzacyjna impreza w Polsce, skupiająca wokół siebie znakomitości świata czterech kółek. Tegoroczna jej odsłona będzie już dwudziestą siódmą, co podkreśla prestiż, jakim cieszą się poznańskie targi, które nie bez powodu nazywa się “Małą Genewą” (z racji, że to największy event w Europie Środkowej). Jak co roku, do stolicy Wielkopolski przyjadą głodni motoryzacyjnych doznań widzowie z całego kraju. W trakcie trwającego 4 dni wydarzenia, odwiedzający poznają nowoczesne trendy, zakosztują widoku niespotykanych na drodze maszyn oraz będą z sentymentem wspominać wiele kultowych modeli. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji, o których wspominam poniżej, ale i tak, zgodnie z tradycją, największe triumfy będą święciły auta.

Poznań Motor Show, to nie tylko kolejne w kalendarzu targi, lecz przede impreza, kierowana do szerszej grupy ludzi. Nie dziwi więc fakt, iż od lat przychodzą na nią całe rodziny, a każdy (bez wyjątku), wychodzi z niej zadowolony. Jeśli więc choć trochę interesujecie się motoryzacją, albo zwyczajnie chcecie spędzić miło czas w ostatni weekend marca, to koniecznie obierzcie kurs na Poznań.

Co nas czeka podczas tegorocznej edycji targów?

Samochody, samochody i jeszcze raz samochody, wszak jest to event motoryzacyjny. Warto wspomnieć, iż podczas zeszłorocznej imprezy zaprezentowano okrągłe 60 krajowych, a niekiedy i międzynarodowych, premier. W tym roku też liczymy na dużą ich liczbę, bowiem na Poznań Motor Show pojawią się najnowsze, często futurystyczne, modele. Nie zabraknie też fur, na widok których, każdemu fanowi motoryzacji zwyczajnie zmiękną nogi.

Pamiętajmy jednak, że motoryzacja, to nie tylko auta, lecz także równie ciekawe jednoślady (Poznań Motorbike Show – bilet w cenie Moto Show) oraz inne pojazdy, obok których nie sposób przejść obojętnie. Widzów, szukających mocnych wrażeń, z pewnością ucieszy obecność areny off-road’owej na świeżym powietrzu, gdzie będzie możliwość sprawdzenia możliwości kilku modeli. Dodatkowym, niewątpliwym atutem Poznań Moto Show, jest Arena Videoblogerów, na której pojawią się takie osobiści, jak chociażby Sebastian Kraszewski, znany szerszej publice jako Kickster. Oprócz tego, czekają Nas Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników i Lakierników oraz IX Ogólnopolski Zlot Caravaningowy. Nie sposób nie wspomnieć też o drugiej odsłonie Stunt Wars Poland II – międzynarodowych zawodów w stuncie motocyklowym. Jednym słowem, każdy znajdzie coś dla siebie!

Ile kosztuje wstęp i kiedy możemy odwiedzić targi?

Poznańskie targi Motor Show to 4 dni obcowania z motoryzacją przez duże M. Impreza startuje w czwartek 28 marca i potrwa do niedzieli (31.03). Pierwszy dzień, nazywany również Press Day, rekomendowany jest głównie dla przedstawicieli mediów i fotografów. Jeśli jednak ktoś ma ochotę przyjrzeć się samochodom w bardziej przyjaznej atmosferze, może nabyć jednorazową wejściówkę w cenie 500 zł.

Podana przed chwilą kwota tyczy się czwartkowego przedpołudnia (zwiedzanie w godz. 8:00-14:00). Bilety na popołudnie tego samego dnia (wstęp od godziny 14:00 do 19:00), zakupione w przedsprzedaży (trwa ona do 27 marca włącznie), kosztują 120 zł. Cena biletu, nabytego po terminie przedsprzedaży, wynosi 140 zł. Za wejście w piątek przyjdzie nam wydać 25 zł, pod warunkiem, że nabyliśmy wejściówkę odpowiednio wcześniej. W dniu targowym bilet będzie droższy o 4 zł. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku soboty i niedzieli. Jeśli kupimy wejściówkę szybciej, będzie ona nieco tańsza – odpowiednio 30 zł w sobotę i 25 zł w niedzielę, zamiast 35 i 29 zł. Wspomnę jeszcze, iż zarówno w piątek, jak również przez cały weekend, ekspozycja będzie czynna w godz. 10:00-18:00. Gdzie kupić bilet? Koniecznie zajrzyjcie tutaj.

Tak to wyglądało rok temu…

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama