Connect with us

Czego szukasz?

Serie juniorskie F1

Wielkie zmiany w harmonogramie serii juniorskich w Soczi

Niekorzystne warunki pogodowe w największym letnim kurorcie w Rosji wymusiły zmiany w terminarzu. Sprint F2 został odwołany, tak samo jak sprint F3.

Formula 2 Championship - Round 6:Sochi - Sprint Race 1 & 2
SOCHI, RUSSIA - SEPTEMBER 25: Heavy rain falls on track during sprint race 1 of Round 6:Sochi of the Formula 2 Championship at Sochi Autodrom on September 25, 2021 in Sochi, Russia. (Photo by Lars Baron - Formula 1/Formula Motorsport Limited via Getty Images)

Trzeci trening F1 odwołany

Ku rozczarowaniu fanów motorsportu niekorzystne prognozy pogody przed zawodami sprawdziły się. Pierwszą ofiarą obficie padającego deszczu zostali kierowcy Formuły 1. Ważna dla wielu kierowców ostatnia z sesji treningowych została odwołana. Pomimo oczekiwania na odpowiednie warunki parę minut przed wystartowaniem trzeciego treningu F1 organizatorzy nie dopuścili kierowców do wyjechania na tor. Formuła 1 zapowiedziała również, że jeśli warunki będą niekorzystne to sobotnie kwalifikacje zostaną przeniesione na niedzielę. Mimo to większość osób związanych ze sportami motorowymi liczyło na odjechanie kwalifikacji w pierwotnym terminie, czyli w sobotę o godzinie 14:00 czasu polskiego. Tak też się stało. 

Połowiczna jazda w Formule 2

Na obecną chwilę zawodnicy Formuły 2 muszą poczuć podobny ból, jaki odczuwają koledzy z Formuły 3. Mimo odwołania drugiego sprintu o godzinie 15:45 ujrzymy kierowców na starcie do pierwszej batalii na torze w Soczi. Do tego wyścigu z pole position ruszy niepokorny Brytyjczyk Dan Ticktum, który reprezentuje barwy zespołu Carlin. Drugi start oznacza, więc koniec weekendu dla kierowców związanych z „zapleczem” Formuły 1. Według harmonogramu kierowcy wyjadą na tor w niedzielę, o godzinie 10:20.

Sobota bez Formuły 3

Już wczoraj, 24 września, organizatorzy ze względu na zapowiedzi pogodowe przełożyli poranny sprint w Formule 3. Odbył się on w piątek o godzinie 16:25, gdzie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej przypieczętował Norweg Dennis Hauger. Jednak zmiana terminu jednego wyścigu okazała się niewystarczająca. Niesprzyjająca aura wokół Autodromu wymusiła na działaczach odwołanie drugiego startu. Zawiedziony z tego faktu był Johnathan Hoggard. To właśnie młody Brytyjczyk ścigający się w barwach ekipy Jenzer Motorsport, miał wystartować do tych zmagań z pierwszego pola startowego. Kończący zmagania w tym sezonie główny wyścig zostanie rozegrany zgodnie z planem. Zawodników walczących o miejsca na podium obok Dennisa Haugera obejrzymy o godzinie 8:55. Bez zmian pozostaje rozstrzygnięcie kolejności na starcie – wyniki piątkowych kwalifikacji decydują o ustawieniu zawodników na polach startowych. 

ZOBACZ TAKŻE
Artem Markelov: Brudy ojca zatrzymały mu karierę? | Rosjanie w F1

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama