Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła 1

Verstappen ostro o Hamiltonie. „Na świecie jest wielu hipokrytów”

Mimo, iż od GP Włoch minęły dwa tygodnie w mediach ciągle przebija się temat kolizji Maxa Verstappena z Lewisem Hamiltonem. Podczas czwartkowej konferencji prasowej przed GP Rosji, Holender ponownie został zapytany przez dziennikarzy o tę sytuację. Verstappen w dosadnych słowach wytknął Hamiltonowi hipokryzję.

Opublikowano

w dniu

Verstappem Max F1 2021
Fot. Red Bull Content Pool

Walka o mistrzostwo w sezonie 2021 powoduje wypieki na twarzach nie tylko kibiców, ale także kierowców. Oliwy do ognia dolał Max Verstappen w trakcie czwartkowej konferencji prasowej przed GP Rosji. Wydaje się, że atmosfera pomiędzy młodym Holendrem, a Lewisem Hamiltonem staje się coraz bardziej napięta, a oprócz walki na torze, coraz częściej będziemy świadkami przepychanek słownych pomiędzy kierowcami.

Verstappen vs. Hamilton: Konflikt narasta?

Zapytany przez dziennikarzy o zarzuty ze strony siedmiokrotnego mistrza świata, jakoby Verstappen nie sprawdził czy wszystko z nim w porządku po wypadku, Holender odparł:

Na świecie jest wielu hipokrytów, to na pewno. Kiedy wyskoczyłem z samochodu i spojrzałem w lewo, widziałem, że on [Hamilton – przyp. red.] próbuje wyjechać spod mojego bolidu na wstecznym. Do tego potrząsał kierownicą starając się wykopać przednie koła ze żwiru. Pomyślałem więc, że z pewnością wszystko z nim „okej” – wyjaśnił kierowca Red Bulla.

Poza tym poleciał w poniedziałek lub wtorek do Stanów Zjednoczonych by wystąpić na gali. Myślę, że robisz takie rzeczy tylko jeżeli czujesz się całkowicie dobrze – podsumował Verstappen.

Pretendent do tytułu miał na myśli Met Galę 2021. Jest to coroczne otwarcie wystawy mody Instytutu Kostiumów Metropolitarnego Muzeum Sztuki w Nowym Jorku.

Pytany przez dziennikarzy, o to czy odczuwa konsekwencje wypadku na Monzy, Hamilton odpowiedział:

Nie, na szczęście nie. Spędziłem cały tydzień z Angelą [fizjoterapeutką i asystentką Hamiltona – przyp. red.]. Początkowo miała wrócić do domu, lecz została ze mną by mi pomóc. Dużo jogi, ćwiczeń i wszystko jest OK – podkreślił Brytyjczyk.

ZOBACZ TAKŻE
GP Rosji: Daleko nad Morzem Czarnym | Zapowiedź

W trakcie wypadku, mimo systemu Halo, opona z bolidu Verstappena lekko zawadziła o kask kierowcy Mercedesa. Hamilton skarżył się potem na ból karku. Wszystko wskazuje jednak na to, że siedmiokrotny mistrz świata jest gotowy do dalszej walki o tytuł z Holendrem.

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama