Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Haas: Amerykański zespół z rosyjskimi barwami

Równo o 9:00 rano czasu polskiego, zespół z Kannapolis zaprezentował swoje nowe barwy, w których będzie się ścigał w 2021 roku. Haas pochwalił się także nowym sponsorem tytularnym – powiązaną z rodziną Mazepinów firmą Uralkali.

Malowanie Haas 2021 F1 główne
Fot. Haas F1 Team

Haas z nowym sponsorem tytularnym

Uralkali Haas F1 Team — oto nowa, oficjalna nazwa amerykańskiego zespołu. Ekipa z Kannapolis nie tylko przedstawiła nowe malowanie, ale ogłosiła także podpisanie wieloletniej umowy z rosyjskim gigantem chemicznym.

bok 2 malowanie 2021 vf-21

Fot. Haas F1 Team

z góry Haas 2021 malowanie

Fot. Haas F1 Team

Bardzo się cieszę, że mogę powitać Uralkali w Formule 1 jako sponsora tytularnego Haas F1 Team – powiedział Gene Haas, właściciel amerykańskiego zespołu.

Cieszymy się, że będziemy reprezentować ich markę przez cały sezon. To ekscytujący czas dla zespołu. Uralkali wchodzi na pokład, a Nikita Mazepin i Mick Schumacher jeżdżą z nami (…). Mam nadzieję, że szybko wrócimy do środka stawki, tak aby zdobywać punkty w wyścigach. To były trudne sezony, ale mamy również oko na szerszą perspektywę, w szczególności na rok 2022 i wdrożenie nowych przepisów podsumował Amerykanin.

Haas malowanie 2021 f1 tył

Fot. Haas F1 Team

Günther Steiner przygotowany na trudny rok

Haas zdecydował się zaprezentować dzisiaj wyłącznie nowe malowanie. Bolid VF-21 poznamy dopiero w trakcie testów w Bahrajnie, w dniach 12-14 marca. Co więcej, kilka dni temu zespół potwierdził, że nie planuje żadnych prac rozwojowych przy ich tegorocznym samochodzie. Zamierzają jak najszybciej skupić się na przygotowaniach do sezonu 2022 i nowej ery w Formule 1. Pytany o tak ryzykowną decyzję Günther Steiner, powiedział: 

Ryzykujemy, ale musimy z tym żyć. W naszym przypadku lepiej mieć spojrzenie średnio- i długoterminowe, niż skupiać się wyłącznie na najbliższym okresie. Gdybyśmy podjęli działania na krótszą metę, w sezonie 2022 będziemy zastanawiali się „Dlaczego nie przygotowaliśmy samochodu na 2022 rok? Teraz nikogo nie możemy dogonićskomentował szef zespołu.

ZOBACZ TAKŻE
Mazepin ostro o krytykach. Hejtują rosyjskich kierowców za narodowość

Steiner zapewnia, że sezon 2021 będzie trudny dla Haasa, ale zespół jest na to przygotowany:

To będzie wymagający sezon, wiemy o tym. Zrobimy tyle, ile możemy, aby potem zyskać w przyszłości. Taki jest nasz plan — dodał.

bok 1 haasa

Fot. Haas F1 Team

Kiedy następna prezentacja?

Już jutro, 5 marca o godz. 15:00 polskiego czasu, swój nowy bolid pokaże Williams. Ekipa z Grove postawi na niespotykaną nigdy wcześniej formę prezentacji. Każdy fan zespołu, jak i całej F1, będzie mógł wyświetlić nowy samochód w swoim domu dzięki rozszerzonej rzeczywistości w darmowej aplikacji “Williams Racing AR Launch 2021”. Aplikacja jest już dostępna w sklepie App Store dla telefonów z systemem iOS. Wersja na Android powinna się pojawić w Sklepie Play najpóźniej jutro, przed prezentacją.

ZOBACZ TAKŻE
Bolidy F1 2021. Tu znajdziecie wszystkie informacje w jednym miejscu

5/5 (liczba głosów: 3)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama