Connect with us

Czego szukasz?

WRC

Kalendarz WRC na sezon 2020 już gotowy. Powrót we wrześniu

Od czasu marcowego rajdu Meksyku, Rajdowe Mistrzostwa Świata całkowicie się zatrzymały. Wszystko przez pandemię koronawirusa, przez którą odwoływano kolejne rundy. Niedawno podano zaktualizowany kalendarz WRC, dzięki któremu rywalizacja na odcinkach specjalnych ma zostać wznowiona jesienią.

Ogier Sebastien Toyota Yaris WRC 2020 Rajd Meksyku kalendarz wrc
Fot. Toyota Gazoo Racing WRT / Sébastien Ogier

W końcu!

Kalendarz WRC ma nową rundę i będzie nią Rajd Estonii (4-6 września). Pojawi się on po raz pierwszy w historii pojawi się w tej kategorii. Na pewno będzie dobrą alternatywą na zastąpienie odwołanego rajdu Finlandii, ponieważ ma do niego bardzo podobną szybką charakterystykę odcinków.

Kolejną rundą będzie Turcja (24-27 września), a potem rajd Niemiec (15-18 października). Rajd Sardynii przesunięto (29 października – 1 listopada) z pierwotnej daty (7-10 czerwca). Finał sezonu odbędzie się za to w Japonii, która po dłuższej przerwie powróciła do kalendarza (19-22 listopada).

ZOBACZ TAKŻE
Valtteri Bottas o startach w WRC: Nigdy nie mów nigdy

Tym samym kalendarz w tym sezonie będzie się składać z zaledwie 8 rund. Choć jeśli sięgniemy pamięcią wstecz, to już zdarzały się takie krótkie sezony. Na przykład w sezonie 1995 kalendarz WRC liczył tylko tyle rund. W tym roku przez pandemię koronawirusa odwołano rajdy w Argentynie, Portugalii, Kenii (Safari), Finlandii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii.

ZOBACZ TAKŻE
Rajd Meksyku: Ogier zostaje liderem MŚ | Podsumowanie

Wszyscy zapomnieli, co działo się na początku sezonu 2020

Do tej pory odbyły się trzy rundy w Monte Carlo, Szwecji i Meksyku. Dwa ostatnie były skrócone. Szwecja przez brak śniegu, a Meksyk przez wybuch pandemii koronawirusa. Liderem mistrzostw jest Sébastien Ogier (Toyota), który wyprzedza swojego kolegę z zespołu Elfyna Evansa oraz Thierry’ego Neuville’a (Hyundai). Każdy z nich wygrał po jednej rundzie.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać do września aż ponownie ujrzymy najszybsze rajdówki na odcinkach specjalnych. Trzymajmy kciuki, aby wszystko poszło zgodnie z planem.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama