Czego szukasz?

Endurance

SRO zamierza połączyć e-sport z realnymi wyścigami

Nowa dekada przynosi nowinkę w świecie motorsportu już na samym jej początku. SRO chce wykorzystać zwiększone zainteresowanie wirtualnym motorsportem do uatrakcyjnienia swoich serii. Dlatego od 2021 roku do klasyfikacji GT World Challenge Europe będą się liczyć rundy e-sportowe.

SRO e-sport
Fot. Madpanda Motorsport/Twitter

Zaangażowanie SRO w e-sport to pierwsza tak szeroko zakrojona inicjatywa w motorsporcie

SRO GT World Challenge Europe od 2021 roku ma dostać nowy system punktacji. Francuska organizacja zauważyła, że popyt na wirtualne ściganie rośnie z roku na rok, a pandemia tylko przyspieszyła wzrost popularności tej formy motorsportu. Dlatego, jak podaje Motorsport Magazine, w nowym systemie punktacji ma się znaleźć miejsce dla e-sportu.

ZOBACZ TAKŻE
Bathurst 12 Hour 2021 odwołany. IGTC zamierza wrócić w 2022 roku

Choć szczegóły planu ekipy Stephane’a Ratela nie są znane, to ogólny zarys konceptu jest prosty. W rundach wirtualnych mają się ścigać profesjonaliści w barwach swoich realnych zespołów. Punkty mają się przy tym liczyć wyłącznie do klasyfikacji zespołów. Zarobione w tych rundach punkty mają mieć niewielki, ale zauważalny wpływ na klasyfikację zespołów na koniec sezonu. Celem SRO jest tu urozmaicenie rywalizacji o punkty poprzez e-sport.

SRO użyje firmowanego przez siebie produktu do organizacji e-wyścigów

Wirtualne wyścigi odbędą się w Assetto Corsa Competizione, nad którym SRO sprawuje pieczę jako tytularny sponsor. Format pozostanie bez zmian względem prawdziwego świata – jedna godzina jazdy z BoP, a także obowiązkowy pit stop. SRO celuje w opracowanie wewnętrznego systemu działania, dzięki któremu potencjalne zmiany w wyglądzie weekendu wyścigowego będą mogły najpierw zostać przetestowane w wirtualnym świecie. Stąd postawienie na znany format w pierwszych wyścigach. Jakiekolwiek zmiany musiałyby przy tym uzyskać aprobatę wszytkich zaangażowanych zespołów.

ZOBACZ TAKŻE
Bentley opuszcza program GT3. Potencjalne programy na horyzoncie

SRO obecnie czeka na feedback od swoich zespołów na temat samej implementacji pomysłu, jak i BoP. Przedstawiciel francuskiej organizacji zaznaczył, że jeżeli zajdzie taka potrzeba, BoP w e-wyścigach może różnić się od tego prawdziwego. Wskazuje to tym samym na zaufanie SRO do własnego systemu i możliwość dostosowania go do warunków wirtualnego ścigania.

Sezon SRO GT World Challenge Europe ruszy w połowie kwietnia na Monzy, miesiąc po pierwszej rundzie GTWC America.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama