Nasze profile w mediach społecznościowych

Biznes

Caterham został sprzedany. Nowy właściciel pochodzi z Japonii

31 marca brytyjski producent Caterham ogłosił, że firmę zakupił nowy właściciel. Spółka nie jest już własnością Tony’ego Fernandeza, ale nie opuściła Azji – trafiła bowiem w ręce Japończyków.

Opublikowano

w dniu

Caterham nowy właściciel
Fot. Caterham Cars

Nowy właściciel firmy Caterham był dotąd jej importerem

Tony Fernandez kupił firmę w 2011 roku. Pierwsze lata jako nowy właściciel marki spędził na rozwoju programu Team Lotus w F1WC, przemianowanego później właśnie na Caterham F1. Po zamknięciu programu po sezonie 2014 Fernandes koncentrował się na ustabilizowaniu oferty drogowej brytyjskiej marki, i budowie jej pozycji na rynku kit carów.

Obecna flota Caterhama, i obecność na rynkach całego świata, jest wynikiem między innymi inwestycji Fernandeza i pracy CEO marki, Grahama Macdonalda. Caterham pojawił się na wielu rynkach zagranicznych, w tym w Japonii. I to właśnie stamtąd pochodzi nowy właściciel – VT Holdings.

ZOBACZ TAKŻE
Najgorsze zespoły F1 w historii. Różne przepisy na porażkę?

VT Holdings nawiązało współpracę z Caterhamem w 2009 roku jako oficjalny importer marki na Japonię. Obecna sprzedaż wynosi około 120 samochodów rocznie. Oprócz Caterhama, VT odpowiada za import wielu innych marek do Japonii, takich jak Royal Enfield czy Lotus.

Graham Macdonald wyraził nadzieję na świetlaną przyszłość marki. – Takahashi-san i jego firma dobrze rozumieją charakter Caterhama, naszą historię, klientów i pasję. Jesteśmy podekscytowani tą nową erą w naszej historii, i chcemy wspólnie pisać nowy jej rozdział w annałach naszej marki.

Caterham w nowych rękach nie zerwie powiązań z motorsportem

W wyniku transakcji sfinalizowanej 31 marca zmienił się tylko właściciel marki. CEO, jak i reszta pracowników, pozostaje na stanowiskach. Odbije się to także na motorsporcie, stanowiącym ważny element tożsamości Caterhama. Marka dołączy teraz do grupy zarządzanej przez Kazuho Takahashiego, byłego kierowcę JGTC, Super GT i Super Taikyu. Nowy właściciel Caterhama jest zatem nastawiony na zachowanie charakteru marki.

ZOBACZ TAKŻE
Heikki Kovalainen - skrzydłowy Hamiltona | Zmarnowane talenty F1

Sam Katahashi skomentował przejęcie w następujący sposób: – VT Holdings jest dumne z sukcesu, jaki stanowi przejęcie Caterham Cars. Udało nam się zakupić markę z nienaganną reputacją, znaną z dostarczania samochodów najwyższej jakości i osiągów. Będziemy dobrymi strażnikami jej dziedzictwa, i a także samego modelu Seven.

Caterham obecnie opiera produkcję o różne warianty modelu Seven. Ich ceny rozpoczynają się od 27 490 funtów za podstawowy model Seven 270/275.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
ReklamaReklama